Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano je už vo fáze Purple. Všetko ide podľa plánov, tvrdí Hoskinson

Článok

Cardano
Pixabay.com

Kryptomena Cardano (ADA) by sa mohla dočkať smart kontraktov už v dohľadnej dobe. Podľa najnovších informácii od spoločnosti Input Output a jej lídra Charlesa Hoskinsona pokračujú práce na dolaďovaní smart kontraktov podľa plánu.

CEO Input Output (IOHK) Chares Hoskinson koncom minulého týždňa informoval, že vývojári úspešne posunuli práce na testnete Alonzo do fázy s označením Purple. Ide o tretiu a poslednú “farebnú fázu” testnetu smart kontraktov pred hadfrodkom Alonzo, ktorý posunie Cardano do éry inteligentných zmlúv (fáza Goguen). Fanúšikovia tohto projektu veria, že v onom okamihu sa stane Cardano priamou konkurenciou dvojky na trhu Ethereum (ETH), no na rozdiel od Ethereum bude mať tú výhodu, že už bude bežať kompletne na Proof of Stake konsenze, kým tento dôležitý krok Ethereum ešte len čaká.

https://twitter.com/InputOutputHK/status/1423704788512952331

Pokiaľ ide o fázu Purple, nasleduje po fázach s označením BlueWhite. Druhej fázy testnetu, teda White, sa zúčastnilo už viac než 200 testerov, ktorí však boli k testovaniu pozvaní. Vo “fialovej fáze”, ktorá bude rozdelená do ešte dvoch čiastkových časti, sa budú na testovaní smart kontraktov podieľať už stovky, potenciálne až tisíce vývojárov a čo je podstatné, ide už o verejne dostupný Cardano testnet s plnou podporou smart kontraktov. Input Output zároveň dopĺňa, že testnetu Purple sa zúčastňuje aj viac než 150 špičkových vývojárskych tímov, ktoré osobne pozvali, aby testovali prostredie a odhaľovali potenciálne chyby.

Tvorcovia Cardano medzitým komunikujú aj s burzami, aby boli na príchod smart kontraktov, s čím súvisi hardfork, dopredu pripravené. Charles Hoksinson zároveň informoval, že pravdepodobne dôjde ešte k jednému hardforku éry Shelley, aby sa optimalizovali niektoré veci pre smart kontrakty (éra Shelley súvisí so stakingom).

Input Output na Twitteri zároveň informoval, že dátum očakávaného príchodu smart kontraktov na mainntet naďalej platí –  malo by sa tak stať už na prelome augusta a septembra. Inak povedané zatiaľ sa nepočíta so žiadnymi ďalšími veľkými omeškaniami, ktoré boli v minulosti predmetom mnohých kritík súvisiacich s touto kryptomenou.

S príchodom smart kontraktov bude súvisieť aj podujatie Cardano Summit 2021. Jeho dátum ešte nie je oficiálne známy, no ako upozornil Ríša Havlíkfacebook skupiny Cardano [ADA] CZ/SK, dátum podujatia by mal byť oznámený 12. alebo 13. augusta. Má ísť o kombináciu virtuálnych a živých vstupov z rôznych kútov sveta od Vancouveru, New Yorku, Wyomingu, Tokia až po Singapur, Londýn, Sydney, Zürich, Berlín, Miami či Sillicon Valley.

Zdroje: Twitter, Facebook Cardano [ADA] CZ/SK

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.