Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano chce byť OK s regulátormi. Nadácia rozbehla spoluprácu s Coinfirm

Článok

Cardano
Pixabay.com

Nezisková organizácia Cardano Foundation, ktorá popri firmách Input Output (IOHK) a Emurgo patrí medzi tri hlavné piliere kryptomeny Cardano (ADA), uzavrela partnerstvo s blockchainovou spoločnosťou Confirm s cieľom, aby mince ADA boli v súlade s pokynmi Financial Action Task Force (FATF).

Cardano Foundation v oznámení publikovanom 24. augusta uviedlo, že bude využívať analytické služby Coinfirm zamerané na boj proti praniu špinavých peňazí a na boj proti financovaniu terorizmu. Cardano chce byť totiž kryptomenou (ako to už jej líder Charles Hoskinson neraz prízvukoval), ktorá bude “v úplnom súlade” s pokynmi, ktoré stanovujú FATS, šiesta smernica Európskej únie o boji proti praniu špinavých peňazí, 6AMLD a ďalšie podobné predpisy.

Kryptomena, ktorá nechce byť tŕňom v oku vlád

Mel McCann z nadácie Cardano odôvodnil spoluprácu s Confirm vysvetlením, že integrácia takýchto analytických služieb je veľmi dôležitá, ak chcú, aby boli mince ADA akceptované a hromadne prijímané na regulovaných trhoch. ,,Nástroje a služby poskytované spoločnosťou Confirm umožnia každej burze, správcovským spoločnostiam a aj všetkým ostatným stranám jasne sledovať históriu mincí ADA uchovávaných v ich peňaženkách.”

Čítajte tiež: Ethereum, Binance a Solana posielajú DeFi k novým rekordom

Firma Confirm k tomu doplnila, že bude schopná poskytnúť rovnakú analýzu aj k iným minciam, ktoré vzniknú na Cardano blockchaine. Ich počet a využitie môže výrazne stúpať od momentu, ako Cardano spustí smart kontrakty. To by sa malo stať už 12. septembra.

Novinky o spolupráci s Coinfirm prichádzajú v obdobnom čase, ako firma dcSpark oznámila budovanie postranného chainu Milkomeda, ktorý spojí Cardano s blockchainom Ethereum. Toto riešenie by malo umožniť vývojárom Cardano a Ethereum interoperabilne využívať funkcionality oboch blockchainov.

https://twitter.com/dcspark_io/status/1430457657006051340

Zdroje: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.