Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano a umelá inteligencia (AI): Od Sophie ku Grace

Článok

Umelá inteligencia
Zdroj: Pexels.com

Počas dlhoočakávaného Cardano Summitu 2021, ktorý vyvrcholil v nedeľu, predstavili tímy stojace za touto kryptomenou rad zaujímavých noviniek. To najzaujímavejšie si však zrejme nechali až na úplný koniec.

Cardano Summit 2021 bol veľkou akciou, ktorá paralelne prebiehala v rôznych častiach sveta. Firmy Input Output, Cardano FoundationEmurgo počas nej zverejnili viacero noviniek, ktoré sme zhrnuli aj v tomto včerajšom článku.

V skratke však ide predovšetkým o spoluprácu s oracle sieťou Chainlink, Fortune 500 spoločnosťou DISH, či firmou Veritree, ktorej by mal blockchain Cardano pomôcť s transparentnou výsadbou stromov po celom svete. Zaujali aj partnerstva s hernou spoločnosťou Rival či firmou UBX, ktorá sa špecializuje na finančný sektor a DeFi.

Prečítajte si tiež: Cardano Summit 2021: Spolupráca s Chainlink či Fortune 500 spoločnosťou (súhrn noviniek) 

Najlepšie na koniec?

Ako čerešničku na torte si však nechali Charles Hoskinson a spol. prezentáciu inteligentného robota Grace, ktorý bude využívať Cardano ako informačnú sieť pre spracovanie kognitívnych funkcii.

Grace je robot využívajúci umelú inteligenciu (AI) vybudovaný firmami Hanson Robotics a SinglularityNET. Je nahrnutý tak, aby vedel poskytovať pomocnú zdravotnú starostlivosť, pričom okrem angličtiny ovláda aj kórejčinu. K tomuto robotovi je nutné dodať, že je to akýsi nástupca Sofie, robota od rovnakej firmy Hanson Robotics, ktorý získal občianstvo v Saudskej Arábii a pred niekoľkými rokmi bol stredobodom azda všetkých svetových médií. Popri tom treba samozrejme zmieniť aj hlavného autora celého projektu Davida Hansona, ktorý vidí v prepojení AI s blockchainom veľký potenciál a má nemalý podiel na tom, že projekt SignularityNET si nedávno odhlasoval, že okrem Ethereum chce využívať aj blockchain Cardano.

AI robot Grace vie sledovať reakcie ľudí a zrkadliť ich, čo pomáha nielen odhaliť rôzne diagnózy, ale aj empaticky reagovať na ich potreby. Input Output tvrdí, že vďaka interakcii s blockchainom Cardano získa Grace najvyššiu úroveň funkcii pokiaľ ide o rýchlosť, bezpečnosť a lacné spracovanie biologických dát.

Generálny riaditeľ SingularityNET Ben Goertzel uviedol, že dôležitosť fyzického a dušeného zdravia bola pred pandémiou koronavírusu častokrát prehliadaná. Technológia umelej inteligencie môže pomôcť k tomu, aby sa to v budúcnosti nestalo.

,,Riešenia ako je Grace sú veľmi dôležité. Pomáhajú bojovať proti osamelosti a zmiernia záťaž pracovníkov v prvej línii (pri boji s Covid a podobne). Vďaka špičkovým schopnostiam Cardano bude (Grace) schopná škálovať, aby splnila túto víziu.”

Robot Grace ešte nie je vo fáze, kedy by bol schopný nahradiť pracovné sily v zdravotníctve. V nasledujúcich rokoch sa počíta s tým, že jeho funkcie budú rozšírene o kritickejšie funkcionality a bude pripravený na ostré nasadenie napríklad v domoch pre seniorov.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.