Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Čaká Bitcoin prílev inštitucionálnych peňazí z Číny?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dôležitá správa v súvislosti s potenciálnymi investíciami do Bitcoinu prichádza z Číny. Miestny gigant kryptoburza Huobi získala licenciu, aby mohla poskytovať investičné služby súvisiace s kryptomenami akreditovaným inštitucionálnym investorom.

Spoločnosť Huobi Asset Management včera oznámila, že Hongkonská komisia pre cenné papiere a futures kontrakty (SFC) jej udelila ťažko nadobúdateľnú licenciu, ktorá povoľuje “správu portfólií, ktoré investujú do virtuálnych aktív.”

Táto licencia je posledným kusom skladačky, ktorý umožní Huobi plnohodnotne sa starať o inštitucionálnych klientov zaujímajúcich sa o kryptomeny. V júli 2020 totiž získala licenciu typu 4, ktorá jej umožňuje radiť klientom ohľadom investícii do cenných papierov a tiež licenciu typu 9, ktorá jej povoľuje spravovať ich investované aktíva.

Čo je to Bitcoin (BTC)? Kde ho kúpiť a ako si BTC chrániť?

Nie je jediná, ale môže byť najväčšia

Licenciu od SFC má aj spoločnosť Arrano Capital, ktorá v roku 2020 spustila bitcoinový fond pre kúpu a predaj BTC a zároveň oznámila, že má v pláne spustiť podobné služby aj pre iné kryptomeny. Ďalšou spoločnosťou s licenciou SFC je Mai Capital s jej ‘”Bitcoin+ Investment Fund1” sledujúcim výkonnosť bitocinu na základe rôznych trhových podmienok.

Huobi však môže priniesť inštitúciám ešte viac. Na rozdiel od konkurencie chce totiž priniesť viacero produktov a služieb vrátane takzvaného multi-strategického fondu. Čínske inštitúcie inak povedané budú môcť cez Huobi do Bitcoinu a iných košov digitálnych aktív investovať, ale taktiež si ich u Houbi uchovať alebo dokonca investovať do yield farmingu.

Ázijské firmy investujú do kryptomien, len sa o nich nevie

Len pár dní dozadu verejne obchodovaná spoločnosť Meitu oznámila, že nakúpila bitcoinyEthereum v sume prevyšujúcej 40 miliónov dolárov. V reakcii na to povedal šéf burzy Binance Changpeng Zhao že Meitu zďaleka nie je jedinou firmou z Ázie, ktorá do kryptomien investovala.

,,Poznám mnoho ázijských firiem, ktoré už dávno vlastnia Bitcoin. Avšak verejne o tom nehovoria, napísal “CZ” na Twitteri.

Meitu je zatiaľ jedinou verejne obchodovanou firmou v Ázii, ktorá priznala, že Bitcoin a Ethereum sú súčasťou jej súvahy.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.