Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Burzy FTX a FTX US majú ďalšie akvizičné plány. Príde ku kúpe Robinhood?

Článok

peniaze
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové burzy FTX a FTX US (FTX US je americká dcéra FTX) budú s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať v akvizíciách ďalších firiem na kryptomenovom trhu s cieľom využiť aktuálnu situáciu v ich prospech.

Podľa stredajších správ agentúry Bloomberg to mal naznačiť ich zakladateľ Sam Bankman-Fried, ktorý mal potvrdiť, že FTX a FTX US si stanovili nové akvizičné ciele pre nasledujúce obdobie. Prispeli k tomu aj ich úspešné posledné kola financovania v úvode roka 2022, v rámci ktorých FTX vyzbierala od investorov 400 miliónov dolárov, čím hodnota firmy bola po novom ocenená na 32 miliárd dolárov a FTX US získala taktiež 400 miliónov dolárov, čím stúplo jej ocenenie na 8 miliárd dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa medializovaných správ FTX a FTX US už získali pod svoje krídla niekoľko firiem z kryptosektora, pričom medzi najznámejšie obchody FTX patrí májová kúpa firmy Embed Financial Technologies a následne revolvingový úver pre firmu BlockFi v hodnote 400 miliónov dolárov. Ten jej otvoril príležitosť pre budúcu kúpu firmy zameriavajúcej sa na crypto lending, ktorá sa podľa rôznych špekulácii dostala taktiež do finančných problémov (podobne ako už skrachovaná Celsius).

Materská firma FTX, ktorá pôsobí ako globálna burza pre kryptomeny, zas uzavrela dohodu o kúpe kanadskej krypto platformy Bitvo a údajne zvažuje kúpu americkej obchodnej platformy Robinhood (samotný Sam Bankman Fried má párpercentný podiel v Robinhood).

Sam Bankman-Fried správam o ďalších akvizíciách jeho firiem prispel vyhlásením, že silnejší hráči na trhu s kryptomenami by mali v týchto časoch na seba prezvať zodpovednosť a pomôcť slabším, za čo ho Anthony Scaramucci z kapitálového fondu Sky Bridge Capital prirovnal k Jonhovi Pierpontovi Morganovi, bývalému barónovi z Wall Street, ktorý podobným spôsobom zachraňoval krachujúce banky na Wall Street v roku 1907.

Zachrániť krachujúce kryptofirmy alebo nie? „Kryptomama“ a Bankman-Fried sa nezhodujú

Že sa to naozaj deje naznačila aj správa, že jeho ďalšia firma Almeda Research poskytla pôžičku 200 miliónov dolárov v USDC a 15 000 BTC firme Voyager Digital, ktorá medzitým taktiež oznámila bankrot.

FTX zároveň oznámila, že na rozdiel od iných kryptobúrz (Coinbase, Gemini, Crypto.com) neplánuje prepúšťania, ale naopak chce pokračovať v nábore nových zamestnancov rovnako ako to robí aj Binance či Kraken.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.