Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bude musieť „kryptomenový“ spor medzi SEC a CFTC vyriešiť americký Kongres?

Článok

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

V Spojených štátoch amerických sa dva najväčšie regulačné orgány Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) a Americká komisia pre komoditné futures (CFTC) už roky nevedia zhodnúť na tom, kto by mal byť primárnym regulátorom pre kryptomeny.

Problémy začali už v roku 2014, kedy CFTC prvýkrát uplatnila svoj nárok na regulácie virtuálnych mien. Zopakovalo sa to aj v prípade z roku 2018, kedy CFTC skonštatovala, že má právomoc stíhať zločincov využívajúcich kryptomeny v rámci rôznych vopred plánovaných podvodov. Háčik je v tom, že v rovnakom období SEC súbežne riešila viacero káuz kryptosektora a rozbehla viaceré vyšetrovania spojené s nimi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ani v roku 2022 stále nepanuje medzi SEC a CFTC zhoda v tom, kto je hlavným regulátorom pre kryptomeny a preto začína prevládať názor, že tento problém bude musieť vyriešiť Americký kongres, nakoľko SEC a CFTC spoločnú reč pravdepodobne nenájdu.

Do Kongresu teraz prichádza ďalší návrh zákona, tentokrát z dielne senátorov Debbie StabenowejJohna Boozmana (zástupcovia Michiganu a Arkansasu) s názvom Digital Commodities Consumer Protection Act of 2022 (DCCPA), ktorého hlavnou náplňou je definovať BitcoinEthereum ako digitálne komodity, čo by znamenalo, že budú spadať pod dohľad Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC).

S tým však nesúhlasí šéf SEC Gary Gensler, ktorý viackrát uviedol, že jediná kryptomena, ktorá je komoditou je Bitcoin. Z toho vyplýva, že Ethereum a ostatné digitálne aktíva považuje za cenné papiere a teda aktíva, ktoré má regulovať práve jeho komisia (SEC).

Šanca na schválenie je veľmi malá

Pokiaľ ide o budúcnosť zákona DCCPA, podľa tímu Cynthie Lummisovej, ktorá s Kristen Gilbrandovou predstavila pred letom komplexný návrh pre reguláciu kryptomien v USA, je šanca na jeho schválenie v roku 2022 minimálna. Zmeniť by sa to vraj mohlo len v pripade, že by došlo ku kolapsu jednej  z veľkých kryptomenových búrz v USA, čo by prinútilo zákonodarcov upriamiť na kryptosektor väčšiu pozornosť. Inak povedané táto téma je síce v kryptosektore veľmi dôležitá, no z pohľadu globálnej americkej politiky stále len okrajová.

Návrh zákona o regulácii kryptomien v USA je von! Menšie transakcie by mohli byť oslobodené od dane

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.