Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

BTC stúpa, zatiaľ čo ostatné kryptomeny klesajú – Nastáva zlomový okamih

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Dnes zažil Bitcoin nečakane silný 10% rast, pričom za posledný týždeň je BTC v pluse cez 30%. Ostatné kryptomeny však stagnujú, prípadne dokonca klesajú. Vysvetlíme si, prečo.

Kľúčom je dominancia

Mnohými podceňovaný graf, no o to dôležitejší. Graf dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomenami nám ukazuje, aký podiel celého trh predstavuje BTC. Vo všeobecnosti platí, že pokiaľ dominancia BTC klesá, altcoiny zažívajú tzv. „altseason“, počas ktorej dosahujú vybrané kryptomeny zisky aj v stovkách percent a celkovo je celý trh v zelených číslach. Na dosiahnutie takýchto vysokých ziskov stačí pokles dominancie len o pár percent.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V opačnom scenári, kedy dominancia a postavenie Bitcoinu na trhu s kryptomenami rastie, okrem BTC mnohé kryptomeny klesajú. Pokojne sa môže stať (deje sa aj aktuálne), že Bitcoin prudko rastie, no altcoiny na hodnote klesajú. Hlavne pre nováčika môže takáto situácia pôsobiť nelogicky a nepochopiteľne.

Kritický level

Ako môžete vidieť na grafe nižšie, dominancia BTC je momentálne na tesne po 45%, čo predstavuje veľmi dôležitý kľúčový level. Táto zóna predstavuje rezistenciu, na ktorej cena BTC reagovala. Prípadné prekonanie tohto kľúčového levelu by mohlo odštartovať ešte väčšie „krvácanie“ altcoinov, zatiaľ čo Bitcoin sa bude zelenať.

Aktuálna dominancia BTC, Zdroj: Tradingview

Podobnú situáciu sme zažili aj minulý rok v októbri, kedy dominancia BTC dlho stagnovala na lokálnom dne dominancie okolo 60%. Do tejto zóny sa prepadla behom letných mesiacov, kedy boli rástli altcoiny v desiatkach percent týždenne. Avšak začiatkom októbra nastal odraz, ktorý pokračoval až na takmer 74% hranicu, ktorá bola dosiahnutá koncom roka. Bolo to obdobie, kedy Bitcoin prekonal svoje ATH na 20 000 USD a neohrozene ďalej stúpal a vysával altcoiny, ktoré sa dostávali na nové a nové dno. V tej dobe bol BTC medzi 20 až 30 tisíc dolármi, zatiaľ čo napríklad Cardano bolo v tej dobe okolo 0,1 až 0,2 USD.

Dominancia BTC na konci minulého roka, Zdroj: Tradingview

V prípade, že by sa zopakoval vlaňajší scenár, a dominancia BTC by začala takto prudko rásť, aj keby by Bitcoin dosiahol magickú úroveň 100 000 dolárov,  bolo by to a úkor ostatných kryptomien, ktoré by hlboko padali. Najlepšie všetky tieto pohyby pochopíte, ak si pozriete grafy BTC a grafy altcoinov z druhej polovice minulého roka.

Aktuálne bude dôležité sledovať pohyb ceny samotného BTC ako aj reakciu trhu na kľúčovú hranicu dominancie na 45%. Prípadný odraz späť dole opäť umožní altcoinom nadýchnuť sa, no prípadné prudké prekonanie a ďalší rast dominancie stiahne altcoiny oveľa hlbšie.

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Tradingview

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.