Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin v rezervách centrálnych bánk? Bývalý hovorca Snemovne to vidí reálne

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Newt Gingrich, ktorý medzi rokmi 1995 až 1999 pôsobil ako 50. hovorca Snemovne reprezentantov USA a v roku 2012 kandidoval za amerického prezidenta, sa stal “Bitcoinerom” a skonštatoval, že v budúcnosti bude Bitcoin súčasťou rezerv každej významnej centrálnej banky.

Newt Gingrich potvrdil svoj záujem podporiť adopciu Bitcoinu tým, že sa pridal k Intercontinental Bitcoin Advisory Corporation (IBAC), združeniu, ktoré sídli v Izraeli a jeho cieľom je pomôcť centrálnym bankám a investičným fondom so všetkými potrebami, ktoré budú súvisieť s ich investíciami do digitálnych aktív.

Podľa IBAC má trh týkajúci sa “obsluhy investícií vládnych inštitúcii do digitálnych aktív” potenciálnu hodnotu viac ako 50 miliárd dolárov, keďže centrálne banky celosvetovo držia 30 biliónov dolárov vo vlastnej správe (AUM) a ďalších 8 biliónov v štátnych investičných fondoch. Sumu 50 miliárd dolárov odvodili od predpokladu, že by do kryptomien investovali približne 1,5% svojich aktív.

Gingrich verí, že obdobie, kedy centrálne banky a vládne inštitúcie začnú brať otázku potenciálnych investícii do Bitcoinu naozaj vážne, sa rýchlo blíži. IBAC im bude podľa jeho názoru schopný vládnym v tomto smere pomôcť.

Bývalý hovorca Snemovne reprezentantov USA poznamenal, že El Salvador má vďaka tomu, že urobil z Bitcoinu zákonné platidlo, oproti ostatným krajinám aktuálne veľkú výhodu. ,,Je tu veľká príležitosť pre krajiny, aby držali časť svojich rezerv v bitcoine ako hedge voči inflácii a ostatným centrálnym bankám,” dodal.

O možnosti, že by sa Bitcoin mohol stať súčasťou rezerv centrálnych bánk tento týždeň špekuloval aj rešpektovaný český ekonóm Lukáš Kovanda z Trinity Bank, keď reagoval na správy, podľa ktorých FED vníma Bitcoin ako elektronické zlato. ,,FED teraz hovorí, že Bitcoin je „digitálne zlato“. To znie ako príprava na nákup do rezerv. Veď fyzického zlata v nich majú cez 8100 ton, najviac zo všetkých centrálnych bánk sveta.”

Zdroj: u.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.