Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin stúpol o 8% nad cenu $23 000. Po 73 dňoch sa vymanil zo zóny „extrémneho strachu“

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Rast ceny BTC nad 23 000 USD, o 8% v porovnaní s predošlým dňom a o takmer 22% za týždeň, prispeli tomu, že Bitcoin sa podľa Bitcoin Fear and Greed Indexu (BFGI) po rekordných 73 dňoch dostal zo zóny „extrémneho strachu“.

V čase písania článku je Fear and Greed Index Bitcoinu na úrovni 31 bodov zo 100, ktorá stále vypovedá o strachu na trhu, no nie o extrémnom, ktorý sa obvykle vyskytuje v období najhlbšej fázy bearmarketu alebo v čase veľkého šoku z výrazného poklesu ceny BTC (napr v marci 2020 po vypuknutí pandémie Covid 19).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V aktuálnom medveďom trhu bolo obdobie extrémneho strachu špecifické tým, že trvalo rekordne dlho  – až 73 dní v rade a zároveň v ňom klesla úroveň strachu len k 6 bodom zo 100, čo bolo druhé najnižšie číslo v histórii indexu od 5 bodov zo 100 zaznamenaných v septembri 2019.

Fear and Greed Index je medzi investormi populárny tým, že vo väčšine prípadov veľmi správne identifikuje obdobia, kedy sa do bitcoinu oplatí investovať a kedy nie. V článku z mája sme vám priniesli detailnú štatistiku, ktorá potvrdzuje, že v čase extrémneho strachu sa vo veľkej väčšine prípadov investícia do BTC výrazne oplatila, kým v čase, kedy bol BTC v zóne obrovskej chamtivosti vo veľkej väčšine prípadov išlo o správny čas na jeho predaj.

Bitcoin Fear and Greed Index – zväčša funguje výborne, no boli aj výnimky

Sentiment investorov sa začal otáčať minulý týždeň, k čomu čiastočne prispelo aj posilňovanie na akciovom trhu. Včera sa napríklad okrem bitcoinu darilo aj technologickému indexu Nasdaq, čo naznačuje, že medzi kryptomenami a akciovými trhmi, najmä americkými indexami S&P500 a Nasdaq, stále existuje pomerne zjavná korelácia.

Predikovať cenu BTC z krátkodobého hľadiska je mimoriadne náročne až nemožné, nakoľko ide o mimoriadne volatilné aktívum. V tomto období je BTC pod tlakom nielen bežného medvedieho trhu (s odvolaním sa na cykly BTC z minulosti), ale aj globálnych vplyvov, ktoré znepokojujú všetkých obchodníkov – ide najmä o infláciu, problémy s dodávateľskými reťazcami, vojnu na Ukrajine či pandémiu Covid 19. Tieto faktory tlačia centrálne banky k uťahovaniu opaskov a vytvárajú pravdepodobnosť príchodu globálnej recesie, pričom BTC zatiaľ nenaznačuje, že je v 13 rokoch pripravený prezvať na seba úlohu protiinflačného hedge, hoci z dlhodobého hľadiska má na to výborné predpoklady.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.