Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže vypadnúť z 8-ročného rastového kanála, upozorňuje FilbFilb

Článok

Bitcoin 8-ročný
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin naďalej padá, no odhady, kde by sa mohol zastaviť a nájsť svoje nové lokálne dno, sa rôznia. Mnohí naznačujú, že dôležitou cenovou úrovňou, ktorú by mal ustrážiť, je 6  400 dolárov. Populárny trader FilbFilb medzitým upozornil na riziko, že Bitcoin môže vypadnúť zo svojho 8-ročného rastúceho kanála.

FilbFilb, ktorý v roku 2018 predpovedal, že Bitcoin pred rastom klesne až k cene okolo 3 000 USD, čo sa napokon stalo, len nedávno uviedol, že BTC je blízko svojho nového lokálneho dna. Teraz však upozornil na svojom Telegrame, že sa dostáva do nebezpečnej zóny.

Aktuálna cena Bitcoinu sa totiž nachádza na spodnej hranici dôležitej trendovej línie jeho rastu, ktorá je platná už vyše 8 rokov.  Prerazenie tejto úrovne by teda prerušilo rastový kanál na logaritmickom grafe, ktorý ilustruje, ako sa Bitcoin postupne stal najvýhodnejšiu technologickú investíciu tejto dekády.

Na grafe môžete vidieť, že BTC sa v priebehu ôsmich rokov nachádzal častokrát na spodnej hrane rastúceho kanála, no nikdy z neho nevypadol. Logaritmická krivka grafu, ktorú znázornil FilbFilb, je taká dokonala, že dokonca presne predikovala aj dno z roku 2018, teda spomínaných 3 000 USD.

Čím dlhšie trvá platnosť tohto grafu, tým sa mu prikladá väčší význam. Býky sa preto budú snažiť, aby graf zostal aj naďalej v platnosti, no čaká ich neľahká úloha.

Ďalší populárny trader Willy Woo nedávno uviedol, že prepad ceny pod 6 500 USD zatiaľ neočakáva, a ak by aj nastal, pravdepodobne by išlo iba o krátkodobý “knot“, ktorý by býky rýchlo zmazali. Zároveň však priznal, že nálada pred blížiacim sa halvingom je aktuálne medvedia, čo pri predchádzajúcich dvoch halvingoch Bitcoinu nebývalo.

Pokiaľ ide spomínaný kanál, na ktorý upozornil FlibFlib, je potrebné si uvedomiť, že má rastúci trend, čo znamená, že BTC musí čoskoro začať rásť na ceste (teda nestačí, aby išiel len „do boku“), aby zostal v platnosti aj v nasledujúcich mesiacoch.

Willy Woo: Tentokrát je nálada pred halvingom Bitcoinu medvedia

Zdroj:  cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.