Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin posilnil za 3 hodiny o 15%! Mení sa sentiment?

Článok

Bitcoin radosť
Pixabay.com

Je to len pár dní dozadu, čo sa Bitcoin potácal okolo ceny 30 000 dolárov a dokonca pod túto významnú psychologickú cenovú hladinu na nejaký čas klesol. Dnes to však vyzerá s najznámejšou kryptomenou omnoho lepšie – po prudkom cenovom raste atakovala prvýkrát po zhruba mesiaci hodnotu 40 000 USD.

Prudký rast ceny Bitcoinu v priebehu troch hodín podporil takzvaný “short squeeze”, ktorý nastáva pri likvidácii výrazného množstva shortových pozícií prudkým nárastom býčej dynamiky. Bitcoin vďaka tomu vystrelil v priebehu 3 hodín o zhruba 15% z ceny 34 000 USD na približne 39 800 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin za posledné dni rástol k tejto cene od hodnoty 30 000 USD v sprievode piatich zelených dňových sviečok v rade, čo je taktiež udalosť, ktorý nebola dlhšie badateľná. Naznačuje to možný obrat sentimentu, ktorému mohli prispieť aj vyjadrenia Elona Muskamožnosti obnovy prijímania platieb Bitcoinom firmou Tesla, či čerstvé správy, podľa ktorých Amazon môže už tento rok začať akceptovať Bitcoin ako platidlo.

Lark Davis, populárny analytik, ktorý má na Twitteri vyše 400 000 odberateľov, upozornil, že Bitcoin sa opäť po dlhej dobe obchoduje nad 50-dňovým moving average (kĺzavým priemerom), čo taktiež vlieva do trhu novu vlnu nádeje, že najhoršie obdobie má BTC už za sebou.

Okrem Bitcoinu reagujú pozitívne aj altcoiny, z ktorých viaceré posilnili za posledný deň o vyše 10%. Patria medzi ne Cardano, Dogecoin či Polkadot. Pod rast Dogecoin, ktorý je za posledných 7 dní v pluse vyše 25%, sa tradične podpísal aj Elon Musk, ktorý svoju obľúbenú meme kryptomenu podporil ďalším tweetom, pričom tentokrát sa inšpiroval kultovým filmom Matrix a úpravou známeho rozhovoru medzi Neom a Morpheusom.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.