Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin posilnil o 11%, po dvoch týždňoch je nad cenou $40 000

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Cena Bitcoinu v piatok večer prudko posilnila a vrátila sa nad úroveň 40 000 USD. Prudký pohyb BTC smerom nahor bol katastrofou pre obchodníkov, ktorí sa snažili BTC shortovať. Prišli totiž v rámci likvidácii o viac než 50 miliónov dolárov.

Bitcoin sa nad cenu 40 000 dostal prvýkrát po dvoch týždňoch. Podľa všetkého pomohla aj lepšia nálada na akciových trhoch, ktoré rovnako ako Bitcoin v piatok výrazne posilňovali. Americké akciové trhy vďaka tomu ukončili týždeň prvýkrát v tomto roku v pluse.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najväčšia kryptomena sa v čase písania tohto článku obchoduje za približne 41 500 dolárov, čo je stále výrazne menej než historické maximum dosiahnuté 10. novembra 2021 v podobe ceny 69 044 USD. Na druhú stranu je to optimistickejšia cena, než nedávno dosiahnutých 33 000 USD.

Populárny indikátor Crypto Fear and Greed Index sa vďaka posilneniu ceny dostal na 33 bodov zo 100, čo stále znamená strach na trhu, no už nie taký extrémny, než bol v predošlých dňoch. Ešte včera bol totiž len na 20 bodoch zo 100.

Marathon vo veľkom nakupoval

Portál Coindesk upozornil, že malý podiel na posilnení ceny BTC mohla mať aj spoločnosť Marathon Digital holdings, ktorá oznámila, že zvýšila počet držaných bitcoinov na 8595 BTC (cca 338 miliónov dolárov). Laurent Kssis, odborník na ETF fondy a riaditeľ CEC Capital to okomentoval ako “mamutie navýšenie pozície“ a dodal: ,,Myslím si, že to mohlo prispieť k malému tlaku ceny nahor.”

Kúpu Bitcoinov okrem Marathon včera potvrdil aj texaský politik Rafael Ted Cruz, ktorý oznámil finančnému úradu, že 25. januára nakúpil bitcoiny za hodnotu v rozmedzí $15 000 až  $50 000. Použil na to služby brokera River. V tom čase sa BTC obchodoval na cene medzi 36 000 až 37 000 USD, čo znamená, že investícia tohto amerického politika, ak medzitým dané bitcoiny nepredal, je už v slušnom zisku.

Ďalšími americkými politikmi, ktorí priznali investíciu do BTC sú Cynthia Lummisova, Marie Newman, Jeff Van Dres, Barry Moore či Jake Auchinloss.

Zdroj: coindesk.com  , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.