Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin klesol ôsmy týždeň v rade. Kiyosaki naznačil, že môže padnúť až k $9 000

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Bitcoin (BTC) zaznamenal nový negatívny historický rekord – jeho týždenná sviečka totiž skončila už ôsmy týždeň v rade v červenom zafarbení, čiže cena uzavrela týždeň na nižšej úrovni, než na jeho začiatku.

Už v predošlom týždni, keď bitcoin oslabil siedmy týždeň v rade, išlo o nový “negatívny rekord”, ktorý bol najnovším oslabením ešte „vylepšený”, keďže BTC uzavrel uplynulý týždeň pod cenou 30 000 USD. Najdlhšia séria pred súčasným oslabovaním ceny BTC sa datovala ešte do roku 2014, kedy oslaboval bez prestávky 6 týždňov v rade z ceny 507 USD na 323 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tohtoročná negatívna séria začala 28. marca 2022, v dni, kedy sa BTC obchodoval za 46 900 dolárov.  Išlo mimochodom o obdobie, kedy Terra (LUNA) skrz svojho zakladateľa Do Kwona oznámila, že chce nakúpiť pre rezervy stablecoinu UST bitcoiny za 10 miliárd dolárov. Spleť nasledujúcich udalostí od rastúcej inflácie, zvyšovaní úrokových sadzieb americkou centrálnou bankou Fed až po kolaps Terra a LUNA však viedli k prepadu až pod úrovne 30 000 USD a v percentuálnom vyjadrení k oslabeniu BTC o takmer 38%.

Veľké poklesy kryptomien ale aj akcii krypto-spoločností

Okrem BTC, ktorý za toto obdobie stratil zmieňovaných 38% a Terra (Luna), ktorá prišla prakticky o všetko (-100%), výrazne klesli aj ostatné kryptomeny vrátane Ethereum (-33%) či Cardano (-41%).

Veľké poklesy však evidovať aj u akcii spoločnosti, ktoré obchodujú alebo podnikajú s kryptomenami – napríklad akcie firmy Block Jacka Dorseyho klesli za posledný mesiac o takmer 30% a akcie Coinbase až o neuveriteľných 54%.

Veľký pokles evidovať aj u akcii firmy Microstrategy, ktorá vlastní takmer 130 000 BTC, čo z nej robí najväčšieho inštitucionálneho držiteľa BTC medzi verejne obchodovanými spoločnosťami. Nový finančný riaditeľ tejto firmy Andrew Kang však minulý týždeň potvrdil, že žiadne predaje bitcoinov neplánujú. ,,Na bitcoine sa z fundamentálneho hľadiska vôbec nič nezmenilo, takže sme naďalej presvedčení o našej stratégii,“ oznámil.

Známe tváre sa predbiehajú v pesimistických predikciach

Medzitým sa niektorí analytici predbiehajú v tom, aby odhadli dno BTC – napríklad Barry Jiang z Huobi Research Institute už v úvode mája povedal, že BTC môže klesnúť až k cene 21 000 USD. Ešte pesimistickejší je Scott Minerd z Guggenheim, ktorý varuje, že BTC môže klesnúť až k cene 8 000 USD.

Robert Kiyosaki, autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“, tiež varuje pred ďalšími poklesmi, keď naznačil, že BTC by mohol klesnúť až k cene 9 tisíc USD, kým sa odrazí od dna. ,,Zostávam verný svetlej budúcnosti Bitcoinu. Čakáme na to, kým otestuje nové dno. $20k? $14k? $11k? $9k? Prečo zostávam bullish? Fed a ministerstvo financií sú skorumpované organizácie. Zničia sa radšej sami, než aby znovu získali čestnosť, integritu a morálny kompas. Dávajte si pozor, buďte ostražití,“ tweetol.

Nuž a o azda najnovšiu predikciu sa postaral populárny analytik Rekt Capital, ktorý naznačil, že BTC by mohol opäť otestovať 200 WMA (200-dňový kĺzavý priemer), respektíve klesnúť na nejaký čas pod túto úroveň, čo by znamenalo jeho kapituláciu a následný odraz.

,,BTC má tendenciu klesnúť o 14% až 28% pod 200-MA. A pretože 200-MA je aktuálne na cene približne 22 tisíc dolárov, výsledkom knotu -14% pod 200-MA by bol BTC za 19 tisíc dolárov. A ak by BTC opakoval pokles pod 200-MA z marca 2020, tak by sa vrátil k cene 15 500 USD,“ vysvetlil.

Zdroj: bitcoin.com, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.