Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je pre zlato čoraz väčšou konkurenciou, tvrdia McGlone a Punam

Článok

Bitcoin Zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bitcoin v  priebehu posledných dní opäť posilňuje a vyzerá to tak, že by sa mohol v dohľadnej dobe pokúsiť zaútočiť na prekonanie svojich historických maxím. Predchádzajúce hodiny preto boli v znamení viacerých zaujímavých vyjadrení na jeho adresu zo strany predstaviteľov veľkých spoločnosti.

Hlavný analytik Bloombergu Mike McGlone sa domnieva, že Bitcoin by mohol už v dohľadnej dobe zaútočiť na cenu 50 000 USD. Pomôcť by mu k tomu údajne mohol aj prílev kapitálu zo strany investorov, ktorí sa v dňoch predošlých sústredili skôr na zlato.

V reporte, ktorý zverejnil v stredu, McGlone zdôraznil, že Bitcoin si našiel silný support okolo ceny 30 000 USD a že “zvýšenie inštitucionálneho prijatia podčiarkuje jeho potenciál stať sa globálnym rezervným aktívom.”

McGlone poukázal na nepopierateľné fakty rastúceho inštitucionálneho záujmu o BTC. Ako príklad použil akumuláciu BTC firmou Grayscale Investments, ktorá má pod kontrolou 10-násobne viac BTC než pred rokom, a skrz svoje produkty ich prináša ďalším inštitúciám v podobe akéhosi “alternatívneho Bitcoin ETF”. V súčasnosti ide už o vyše 210 miliárd dolárov.

,,V digitálnom svete je logické očakávať, že viac finančných prostriedkov bude plynúť od drahých kovov k bitocinom,” naznačil potenciálnu budúcnosť. ,,Ak nedôjde k významnej technologickej chybe, tak alokátori zlata čelia primárnemu ohrozeniu, že kryptomeny sa stanú novým rezervným aktívom.“

McGlone taktiež opäť uviedol, že investovať do Bitcoinu jedno až 5 percent svojho portfólia sa stáva čoraz múdrenejším rozhodnutím a zároveň si myslí, že pri zachovaní súčasného tempa by mohol Bitcoin dobehnúť v kapitalizácii zlato už do roku 2024.

Zaujímavou informáciou je, že Bitcoin má aktuálne volatilitu podobnú úrovniam volatility zlata z roku 1980. ,,Aby sa Bitcoin priblížil tomuto míľniku, musí jednoducho robiť to, čo robí. Zhodnocovať na cene a dospievať.”

Šéf CME taktiež vníma Bitcoin ako konkurenta zlata

Podobný názor na Bitcoin zdieľa hlavný ekonóm a výkonný riaditeľ CME Group Bluford Putnam, ktorý uznal, že Bitcoin súťaží so zlatom o pozíciu najpopulárnejšieho “nástroja” pre ochranu voči inflácii.

V rozhovore pre Bloomberg poukázal na to, že má lepšie definovanú svoju infláciu, čo u zlata nie je možné, hoci je taktiež náročné na ťažbu a jeho zásoby sú podľa všetkého už výrazne obmedzené.

V súvislosti so zlatom však uviedol jeden fakt, ktorý mu nenahráva do karát. Ide o skutočnosť, že v poslednej dobe zlato reagovalo z pohľadu ceny hlavne na kroky americkej centrálnej banky FED. ,,Všimli sme si, že zlato môže strácať svoju príťažlivosť ako zaistenie voči globálnym politickým rizikám. V období rokov 2017 až 2020 sa zdá, že väčšinou rástlo a príležitostne klesalo vždy v súvislosti s posunmi politiky FEDu, než v súvislosti s čímkoľvek iným. Pretože akcie reagovali na rovnakú hybnú silu, vzťah zlata a akcií mal tendenciu viac sa spájať (korelovať), čo znižovalo atraktivitu zlata.”

Putnam tým naznačoval, že za hedge je vo všeobecnosti skôr považované aktívum, ktoré s ostatnými trhmi nekoreluje. Zlato tak však v posledných rokoch robilo. Bitcoin vďaka vyššej volatilite až taký korelačný nie je.

Zdroj: cointelegraph.com , cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne