Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin je ako Kenny zo South Parku. Zabijete ho, ale vždy sa vráti

Článok

Kenny
Zdroj: Pixabay.com

Dennis Lynch, ktorý je šéfom dcérskej spoločnosti bankového giganta Morgan Stanley Counterpoint počas piatkovej investičnej konferencie Morningstar prirovnal Bitcoin k obľúbenej postavičke Kennyho z kultového kresleného seriálu pre dospelých South Park.

Kenny je jednou z hlavných postáv seriálu, ktorý sa vysiela už 24 rokov. V každej jednej časti pritom zomrie, no následne sa v novej epizóde vráti, akoby sa nič nestalo.

Dannymu Lynchovi, ktorý je veľkým fanúšikom South Parku, tým výrazne pripomína Bitcoin, čo zmienil to aj počas svojho včerajšieho prejavu. ,,Rád hovorím, že Bitcoin je niečo ako Kenny zo South Parku – zomrie pri každej epizóde a opäť sa vráti,” pobavil publikum.

Vyjadrenia Lyncha prišli v príhodný čas, pretože toto prirovnanie spomenul v čase, kedy Bitcoinom otriasla najnovšia kauza o ďalšom (x-tom) zákaze kryptomien a ich ťažby v Číne. Bitcoin na to reagoval oslabením o zhruba 5% svojej trhovej ceny.

Je Bitcoin antifragilný? 

Lynch taktiež povedal, že Bitcoin ukazuje niektoré antifragilné vlastnosti. Ide o pojem, s ktorým prišiel rešpektovaný spisovateľ Nassim Nicholas Taleb vo svojej knihe Antifragile z roku 2012. Vyjadril nim opak krehkosti ako niečoho, čo ťaží z neporiadku.

,,Antifragilita je nad odolnosťou alebo robustnosťou. Pružne odoláva nárazom a zostáva rovnaká,” znie v knihe. V podstate ide o veci, ktoré sú obecne vnímané negatívne (môže to byť napríklad aj volatilita), ale v skutočnosti sú pozitívne.

Príkladom je napríklad vývoj Bitcoinu po roku 2017, kedy sa prepadol z ceny 20 000 USD až na cenu niečo vyše 3 000 USD. Bitcoin podobne ako v prechádzajúcich prípadoch aj takýto veľký prepad spojený s medvedím trhom medzi rokmi 2018 a 2019 prežil a v súčasnosti sa obchoduje výrazne nad touto cenou.

Deutsche Bank má podobný názor

Analytici Deutsche Bank si taktiež myslia, že Bitcoin sa „nikam nechystá“. Najväčšia banková inštitúcia v Nemecku včera zopakovala, že Bitcoin má potenciál stať sa digitálnym zlatom 21. storočia. Investorov však varovala pred jeho veľkou volatilitu.

,,Len niekoľko ďalších veľkých nákupov alebo odchodov z trhu môže výrazne ovplyvniť rovnováhu medzi ponukou a dopytom,” uviedol analytik Deutsche Bank Marion Laboure. ,,Bitcoin je príliš volatilný na to, aby bol dnes spoľahlivým uschovateľom hodnoty. Očakávam, že aj v dohľadnej dobe zostane veľmi volatilný.”

Laboure síce upozornil na tieto jeho nedostatky, no zároveň uviedol, že s najväčšou pravdepodobnosťou Bitcoin zostane dominantným aktívom v kryptomenovom priemysle. Dvojkou na trhu podľa neho zostane aj naďalej Ethereum.

Zdroje: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne