Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin náhle padol o 5%. Čína označila obchodovanie kryptomien za nelegálne

Článok

pád Bitcoin
Pixabay.com

Z Číny už po niekoľký krát v priebehu tohto roka prichádzajú správy, ktoré nehrajú Bitcoinu a ďalším kryptomenám “do karát.“ Podľa tých najnovších Čínska centrálna banka označila všetky typy tradingu kryptomien za nelegálne, kým vláda definitívne spečatila svoj boj proti ťažiarom.

Správy z Číny priebežne prináša miestny novinár, ktorý je Twitteri známy pod pseudonymom Wu Blockchain. Ten pred necelou hodinou informoval, že Bitcoin a Ethereum klesli o 4% resp. 6% krátko po tom, ako Čínska vláda zverejnila detailný dokument týkajúci sa zákazu ťažby kryptomien v krajine.

Centrálna banka Číny medzitým zas zverejnila dokument, ktorý stavia kryptomenové transakcie mimo zákon.

O zákaze ťažby Bitcoinu v Číne sa vie už dlhšie a do veľkej miery ovplyvnil cenu BTC v priebehu mája. Pokiaľ ide o zákaz obchodovania, to bolo obmedzované už dlhšiu dobu, no zdá sa, že aj v tomto smere došlo zo strany Číny k razantnejšiemu presadzovaniu práva.

,,Čínska komunita je všeobecne pesimistická. Obsah týchto dvoch dokumentov je v takejto miere detailný vôbec po prvýkrát. Postup zákazu je naplánovaný do každého detailu,” doplnil.

Problémové sú aj transakcie

Zákaz sa nemá týkať len tradingu kryptomien, či ich ťažby, ale aj samotných kryptomenových transakcií, ktoré sa teda v rámci pevninskej Číny tiež dostávajú mimo zákon.

Ako bude reagovať Bitcoin?

Zatiaľ je veľmi otázne, ako Bitcoin zareaguje na tieto správy v nasledujúcich hodinách až dňoch. Po prvej publikácii informácie agentúrou Reuters klesol z ceny vyše 45 000 USD na približne 42 000 USD. Aktuálne sa obchoduje za približne 43 000 USD, no cena sa priebežne rýchlo mení.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.