Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin Fear and Greed Index je rekordne dlho v zóne „extrémneho strachu“

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Populárny indikátor nálady na trhu s bitcoinami dosiahol nový rekord pokiaľ ide o sériu dní v rade, počas ktorých vypovedá o strachu na trhu.

Bitcoin Fear and Greed Index (BFGI) je obľúbený indikátor, ktorý v čase veľkého ošiaľu na trhu varuje pred obrovskou chamtivosťou a naopak v čase, keď kryptomeny „krvácajú” hlási „strach“ resp. „extrémny strach“. Index sa stal populárny najmä kvôli tomu, že v čase, kedy hlási obrovskú chamtivosť, sa z historického pohľadu v drvivej väčšine oplatí Bitcoin predať a naopak, keď hlási extrémny strach, vo veľkej väčšine prípadov ide o výborné obdobie na investíciu. Jeho dlhodobej úspešnosti sme sa venovali v tomto článku.

Bitcoin Fear and Greed Index – zväčša funguje výborne, no boli aj výnimky

V súčasnosti je BFGI v zóne extrémneho strachu, teda v najnižšej z piatich pozícii (extrémny strach, strach, neutralita, chamtivosť, extrémna chamtivosť) už 72 dní, čo je najdlhšie obdobie v jeho histórii. Za obdobie extrémneho strachu je pritom považované skóre pod 25 bodov zo 100. Naposledy bol “optimistickejší“ 5. mája, keď bol „len“ vo fáze „strachu“ v čase pred kolapsami kryptomeny LUNA a algoritmického stablecoinu UST, ktoré viedli k veľkým prepadom cien nielen u Bitcoinu, ale aj altcoinov.

Philip Swift, špecialista na onchain analýzu LookIntoBitcoin upozornil, že aktuálne obdobie extrémneho strachu na trhu s BTC trvá dlhšie, než v roku 2018 po konci bullrunu z roku 2017, kedy sa BTC vyšplhal až k cene 20 000 USD (neskôr padol až k cene 3200 USD) respektíve v období po vypuknutí pandémie Covid-19 v západnom svete v marci 2020.

https://twitter.com/PositiveCrypto/status/1547951367465025538

Náladu aktuálne neovplyvňuje len samotný fakt medvedieho trhu u kryptomien, ktorý si Bitcoin zažil už viackrát, ale aj fundamenty z globálnej ekonomiky od horúcej inflácie, cez sprísňujúcu sa monetárnu politiku centrálnych bank, pandémie Covid-19 a jej dopadov na dodávateľské reťazce a v neposlednej miere vojny na Ukrajine a jej ekonomických dopadov (ceny energii, export, potravinová kríza).

Pozitívnom – hoci je veľmi predčasné hovoriť ako o hotovejj veci – sa zdá byť strata korelácie medzi bitcoinom a akciovými indexmi na čele s S&P500 v posledných niekoľkých dňoch. Ak by sa bitcoinu začalo dariť v zmysle, že by posilňoval v čase, kedy najsledovanejšie indexy padajú hlbšie do ich medvedieho trhu, pre investorov do BTC by to mohol byť zaujímavý investičný signál.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.