Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Binance Labs podporí vývoj Web3 – vyčlenila na to 500 miliónov dolárov

Článok

binance
Zdroj: Unsplash.com

Investičná odnož najväčšej kryptomenovej burzy Binance – Binance Labs – vyčlenila 500 miliónov dolárov, aby podporila inovácie v sektore Web3 – čiže víziu decentralizovaného internetu postaveného na blockchain technológii a kryptomenách.

Binance Labs oznámila uzatvorenie nového podporného fondu v spolupráci s globálnymi investormi DST Global Partners a Breyer Capital, pričom 500 miliónov dolárov prerozdelí medzi rôzne projekty v rámci viacerých fáz, aby podporila projekty, ktoré sú na úplnom počiatku vývoja (inkubácia), v počiatočnom štádiu alebo v neskoršej fáze vývoja.

,,Cieľom novo zatvoreného investičného fondu je objaviť a podporiť projekty a zakladateľov s potenciálom vybudovať a viesť Web3 naprieč DeFi, NFT, hry, metaverse, sociálnymi sieťami a ďalšími segmentmi,“ komentoval novinku zakladateľ Binance Changpeng Zhao, ktorý nedávno potvrdil, že burza Binance má v pláne čiastkou 500 miliónov dolárov podporiť aj akvizíciu Twitteru miliardárom Elonom Muskom.

História Binance Labs

Binance Labs, ktorá vznikla v roku 2018, investovala už do vyše 100 rôznych startupov -medzi tie, ktoré podporila patria 1inch, Axie Infinity, Dune Analytics, Elrond, Polygon či The Sandbox. Zaujímavé je, že v roku 2018 finančne podporila aj vývoj prvej vrstvy blockchainu Terra (LUNA) v sume 3 miliónov dolárov, ktorý utrpel v máji fatálny crash. Changpeng Zhao sa včera vyjadril, že reštartu tohto blockchainu v jeho novej forme (Terra 2.0) veľmi nedôveruje, hoci Binance podporila airdrop jeho nových tokenov LUNA.

Changpeng Zhao neverí úspešnému reštartu kryptomeny LUNA, vývojárov kritizoval

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.