Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bill Gates: Kryptomeny sú založené na „teórii väčšieho blázna“

Článok

bill gates
Zdroj: Pixabay.com

Miliardár a svojho času najbohatší muž sveta Bill Gates potvrdil, že sa naďalej dží od kryptomien ďalej a tvrdí, že do značnej miery je ich rast poháňaný cenovými špekuláciami.

Zakladateľ Microsoft Bill Gates počas konferencie „TechCrunsh Sessions: Climate 2022″, ktorá sa konala v utorok skonštatoval: ,,Je to trieda aktív (kryptomeny), ktorá je 100% založená na teórii väčšieho blázna – že niekto zaplatí viac, než ja.“

Poznámka: „Teória väčšieho blázna“ hovorí o myšlienke, že človek môže zarobiť peniaze aj investovaním do nadhodnotených aktív a ich neskorším predajom so ziskom, pretože na trhu sa vždy nájde niekto iný, kto príde a zaplatí za dané nadhodnotené aktívum ešte vyššiu cenu.

Gates sa tiež čuduje ochote ľudí investovať do NFT množstvo peňazí, pričom výrazne spochybnil ich skutočnú hodnotu. ,,Je zrejmé, že drahé digitálne obrázky opíc výrazne zlepšia tento svet,“ skonštatoval sarkasticky odkazom na populárnu NFT zbierku Bored Ape Yacht Club (BAYC), ktorá prilákala miliardy dolárov a stala sa populárna aj medzi celebritami.

Poznámka: Aj kolekcia Bored Ape Yacht Club začína prežívať svoj medvedí trh, keďže minimálna cena NFT tejto série sa prvýkrát za takmer rok prepadla v utorok pod 100 000 USD, pričom v čase historických maxím to bolo 429 000 USD (152 ETH). V súčasnosti sa spodná cena NFT z tejto kolekcie pohybuje podľa NFT Price Floor okolo úrovne 83 000 USD (76 ETH).

Gates následne potvrdil, že v kryptomenách nemá žiadne otvorené investície, čo platí aj o shortových pozíciách – inak povedané nemá ani „stávky“ na to, že by cena BTC alebo inej kryptomeny išla nižšie.

Gates kritizuje a spochybňuje kryptomeny pravidelne

V prípade Billa Gatesa nejde o jeho prvé negatívne vyjadrenie na adresu kryptomien – minulý mesiac napríklad na Reddite v rubrike Ask-Me-Anything uviedol, že kryptomeny odmieta, pretože „chce investovať len do verí, ktoré majú hodnotný výstup.“

Názory zakladateľa Microsoft do značnej miery kolerujú s názormi jeho blízkeho priateľa Warrena Buffetta z Berkshire Hathaway, ktorý rovnako ako on nevidí v Bitcoine žiadnu hodnotu a nedávno uviedol, že by nekúpil „všetky existujúce bitcoiny“ ani za 25 dolárov.

Warren Buffett by nechcel bitcoiny, ani keby mu ich všetky ponúkli za 25 dolárov

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.