Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Biliónový trh s kryptomenami za pomoci špekulácii a FOMO?

Článok

Bitcoin - kryptomeny
Bitcoin - kryptomeny

Zakladateľ investičnej firmy 1Coinfirmation Nick Tomaino v rozhovore pre CNBC uviedol, že trh s kryptomenami môže dosiahnuť hodnotu biliónov dolárov len na základe špekulácii.

,,Vidím investovanie a špekulácie ako určitý proces adaptácie. Myslím si, že je možné, že kryptomeny sa dostanú z 200 miliárd dolárov na niekoľko biliónov len na základe nich. Z mojej perspektívy, čo sledujem trh globálne, pokiaľ ide o túto novú triedu aktív, domnievam si, že je to možné,” uviedol.

Krytománia z roku 2017, ktorá bola poháňaná najmä malými investormi v podobe jednotlivcov či malých obchodných firiem, viedli kryptomeny k dosiahnutiu hodnoty 800 miliárd dolárov. Pri vstupe veľkých inštitucionálnych investorov by však mohli mať podľa Tomaina hodnotu viacerých biliónov USD.

Dôležitým makroekonomickým trendom, ktorý by mohol viesť k prílevu investorov a kapitálu do kryptomien, by mohol byť podľa neho pokles dôvery ľudí voči vládam a veľkým inštitúciám, ako sú banky. Rôzne štúdie uskutočnené Facebook Research a významnými technologickými konglomerátmi ukázali jasný trend,  že ľudia sa presúvajú zo starších systémov na inovatívne a bezúhonné alternatívy, ako sú aplikácie fintech.

Z dlhodobého hľadiska naznačuje, že postupný presun od dôvery vo veľké inštitúcie k systémom peer-to-peer by mohol viesť spotrebiteľov k decentralizovaným finančným sieťam a teda aj kryptomenám.

FOMO u inštitucionálnych investorov?

Podobný názor má aj Mike Novogratz z Galaxy Digital Capital, ktorý však upozorňuje, že trh v hodnote biliónov dolárov nepríde zo dňa na noc. Myslí si však, že medzi veľkými hráčmi, teda inštitúciami, začne skôr či neskôr fungovať FOMO (fear of missing out – strach z premeškanej príležitosti), podobné ako sa to stalo v roku 2017 u bežných malých investorov. Novogratz si teda zjednodušene povedané myslí, že keď vstúpia do trhu prví veľkí hráči, tí ďalší ich budú zákonite nasledovať, aby si aj oni odkrojili časť koláča.

K vstupu veľkých inštitucionálnych peňazí do krypta by mohla prispieť aj veľká investičná spoločnosť Fidelity, ktorá sa rozhodla vstúpiť do tejto oblasti a oficiálne to potvrdila len pred pár dňami. Ide o firmu, ktorá spravuje približne 7 biliónov dolárov v majetku jej klientov. Novogratz sa domnieva, že vplyv Fidelity by sa mohol začať prejavovať už v prvej polovici budúceho roka, kedy zároveň predpovedá nove rekordné hodnoty pre Bitcoin.

Viac o spoločnosti Fidelity a jej plánoch píšeme v tomto článku.

Čo na to Zhao, Buterin či Roubini?

K tejto téme dopĺňame ešte malú zaujímavosť v podobe nedávnej výmeny názorov medzi Changpengom Zhaom (CEO Binance) a Vitalikom Buterinom (zakladateľ Ethereum). Buterin na Twitteri vyjadril názor, že kryptomeny už nezažijú ďalší 1000-násobný nárast hodnoty, aký sme zaznamenali v predchádzajúcich rokoch.  ,,Nesúhlasím. Tvrdím, že kryptomeny absolútne môžu rásť 1000-násobne a aj viac. Len dosiahnutie obchodu s americkým dolárom ich priblíži k 1000-násobku a trh s derivátmi je niekoľkokrát väčší,” oponoval vtedy Zhao.

Nuž a aby sme boli objektívny, názory na možné maximá kryptomien sa samozrejme odlišujú. Azda ich najväčší kritik známy ekonóm a profesor New York University Nouriel Roubini označuje Bitcoin len za obrovskú bublinu a matku všetkých podvodov, hoci priznal, že Bitcoin tu zrejme v určitej forme zostane. Roubini je známy aj ako Mr. Doom keďže úspešne predpovedal finančnú krízu v roku 2008.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.