Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Banky sa zaujímajú o Cardano, naznačil Greegard. Hoskinson avizuje nové oznámenia

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nový šéf Cardano Foundation, čo je jedná z troch najvýznamnejších organizácii zastrešujúcich práce na projekte Cardano (kryptomena ADA), Frederik Greegard, bol nedávno hosťom v podcaste s názvom “The Cardano Effect”, v ktorom hovoril o budúcej adopcii tohto blockchainu.

Hoci dátum podcastu sa datuje k úvodu tohto mesiaca, zaznelo v ňom niekoľko zaujímavých myšlienok a ideí, ktoré sú platné aj v čase uverejnenia tohto článku. Greegard počas neho totiž zodpovedal niekoľko otázok, ktoré trápia fanúšikov kryptomeny Cardano.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o najvážnejšie problémy, ktorým projekt čelí, nehovoril o jeho samotnom vývoji, ale skôr o prekážkach, ktoré musia riešiť všetky novovznikajúce kryptomeny. Ide najmä o zložité a nejasné regulácie, ktoré sa týkajú finančných služieb, poisťovníctva či sledovania dodávateľského reťazca. Problém však vidí aj vo vzdelaní.

Greegard má vďaka práci pre PwC bohaté skúsenosti s bankovým sektorom a preto fanúšikov Cardano potešil vyhlásením, že v rámci tohto gigantického biznisu sa už viacmennej počíta s tým, že blockchian a kryptomeny sú technológiami, ktoré tú zostanú a nikam do stratena neodídu. Zároveň prezradil, že konkrétne Cardano sleduje viacero zaujímavých subjektov na inštitucionálnej úrovni.

Medzi Cardano a Litecoin sa schyľuje k vybudovaniu mosta pre interoperabilitu blockchainov

,,Poznám už niektoré banky, ktoré by to mohli urobiť (vstúpiť do ekosystému Cardano pozn.red.), avšak nemám povolenie uviesť ich názov, pretože si myslia, že by to mohlo vyvolať regulačné otrasy. Jednoducho musia dať najprv súhlas, kým to zverejním. Môže sa to stať dnes a môže sa to stať aj v budúcnosti. Ako bankár viem, na ktoré miesta musím pritlačiť,” prezradil.

Aby banky mohli začať využívať kryptomenu ADA, musí spĺňať určité prvky súkromia. Greegard však uviedol, že medzi Bitcoinmi a ADA je v tomto ohľade minimum odlišnosti. Rozdiel je medzi nimi len v ich konsenze. ,,Proof of Stake vám spôsobuje, že máte o niečo menej súkromia, než u protokolu Bitcoinu. Pokiaľ však ľudia chcú prevádzkovať svoje podnikanie, môžu to robiť aj na ADA. Už začínam hovoriť o štandarde ADA, pretože mám pocit, že ľudia by mali prevádzkovať svoje podnikanie v ADA,” skonštatoval.

Greegard hovoril konkrétnejšie aj o budúcnosti Cardano Foundation, ktorej sa stál šéfom. Myslí si, že čoraz viac sa bude sústrediť aj na technologickú oblasť. Chce totiž, aby aktívne podporovala firmu IOHK, ktorá má na starosti hlavný vývoj a implementáciu nových funkcii. Nadácia chce taktiež aktívne podporovať vývojárov, ktorí budú po spustení fázy Goguen (smart kontrakty), budovať na tejto platforme inteligentné decentralizované zmluvy a nové zaujímavé funkcionality.

Veľké oznámenia už čoskoro?

Pokiaľ ide o najbližšiu budúcnosť Cardano, šéf IOHK a hlavná tvár tejto kryptomeny Charles Hoskinson vo svoj ojej pravidelnej rubrike na YouTube AMA prezradil, že 10. decembra v deň narodenín slávnej britskej matematičky Ady Lovelance (podľa jej krstného mena je pomenovaná táto kryptomena pozn. red.), sa dozvie komunita niekoľko významných noviniek. Veľa sa v poslednom období pritom špekuluje najmä o nových partnerstvách. Či je v nich zakomponovaná aj inštitúcia či inštitúcie z bankového sektora je v tomto momente však len predmetom špekulácii.  Hoskinson taktiež informoval, že v priebehu novembra urobila IOHK zásadné posuny vpred pokiaľ ide o komplexnú podporu hardvérových peňaženiek a zároveň prezradil, že firma najala niekoľko nových zamestnancov, aby tak zvýšila svoj výkon.

Zdroj: crypto-news-flash.com, cryptoslate.com

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.