Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Medzi Cardano a Litecoin sa schyľuje k vybudovaniu mosta pre interoperabilitu blockchainov

Článok

Cardano Litecoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Popri tom ako kryptomeny Litecoin (LTC)Cardano (ADA) zaznamenali v posledných dňoch svoje nové tohtoročné rekordné hodnoty prezradil riaditeľ Litecoin Foundation, ktorá sa stará o rozvoj kryptomeny Litecoin, David Schwartz, že medzi LTC a Cardano sa rysuje zaujímavá spolupráca.

Pointou spolupráce má byť vybudovanie akéhosi mosta medzi oboma blockchainami, ktorý umožní, aby medzi sebou bezproblémovo komunikovali. Ak by sa to podarilo, oba by mohli čerpať navzájom zo svojich benefitov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Počiatky potenciálnej spolupráce siahajú do júla tohto roka, kedy hlavný líder Cardano Charles Hoskinson oslovil zakladateľa Litecoinu Charleho Leeho, aby prebrali možnosti, ako sa spoločne posunúť vpred, nuž a ich vtedajšie rozhovory zjavne nemali len marketingový charakter.

David Schwartz totiž prezradil, že aktuálne sa už rieši, ako dosiahnuť medzi oboma blockchainami interoperabilitu. Podariť by sa to mohlo za pomoci takzvaného “zamatového forku” (velvet fork). Ten je možné realizovať bez toho, aby bolo potrebne dosiahnuť na sieti Litecoin väčšinového konsenzu.

Účastníci siete sa tak budú môcť absolútne dobrovoľne rozhodnúť, či akceptujú zmeny, ktoré budú v rámci velvet forku zavedené, alebo nie. Bloky overené touto aktualizáciou by totiž mali spätnú kompatibilitu a zároveň by bez problémov komunikovali s blokmi, ktoré by aktualizáciu nepodstúpia.

,,Umožní to klientom upgradovať sa na nové pravidlá popri tom, ako budú stále kompatibilní aj s tými, ktorí tak neurobia. Nepridávajú sa žiadne úpravy pravidiel do konsenzuálnej vrstvy. Inými slovami – skupina A sa môže rozhodnúť, že na tento “zamatový fork”, (ktorý umožní komunikáciu s Cardano) pristúpi, kým skupina B nie. Nijako to však neovplyvní žiadnu skupinu, obe môžu navzájom prijímať ďalšie bloky,” vysvetlil Schwartz.

Počas prednášky o tejto téme bol prítomný aj špecialista na blockchain z aténskej univerzity Dionysis Zindros, ktorý uviedol, že takýto typ “zamatového forku“ má len málo technických ťažkostí. Zindros zrejme nehovorí od veci, pretože pri podobnej implementácii už bol, keď sa testovala na Bitcoin Cash.

Azda najväčším problémom celého nápadu je však jeho odsúhlasenie komunitami Cardano a Litecoin. David Schwartz z Litecoin Foundation však verí, že sa podarí tento nápad presadiť.

Pre Cardano by to mohol byť ďalší krok vedúci k vyššej adopcii. V súčasnosti na tomto blockchaine finišujú prípravy éry Gougen, ktorá so sebou prinesie smart kontrakty a podporu pre viaceré tokeny. Súčasťou Goguen má byť aj most umožňujúci jednoduchý presun  ERC-20 tokenov z blockchainu Ethereum na Cardano, kde by mali mať rovnakú dôležitosť, ako samotná minca ADA. Možnosť priamo komunikovať s Litecoinom sa preto javí byť len ďalším kusom skladačky v rámci vízie tejto kryptomeny.

Určité komponenty súvisiace s fázou Goguen, ako je napríklad Mandala Playground, ktoré umožňuje testovať si niektoré funkcie, sú už dostupné. Predpokladá sa, že táto éra, vďaka ktorej by sa mohlo Cardano priblížiť cieľu priamo konkurovať Ethereum, sa nasadí na mainnet niekedy v prvej polovici roka 2021. Pravdou však je, že pôvodne sa očakávalo spustenie už koncom roka 2020.

Zdroj: crypto-news-flash.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.