Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bakkt, Starbucks a káva za Bitcoin

Článok

Starbucks
Starbucks

Na svetlo sveta sa dostali nové podrobnosti týkajúce sa avizovanej spolupráce medzi spoločnosťou Bakkt, za ktorou stojí finančný konglomerát Intercontinental Exchange (ICE) a gigantom v kávovom priemysle firmou Starbucks.

Starbucks by mal podľa informácii, ktoré zverejnil portál The Block, prijímať prostredníctvom softvéru od Bakkt platby kryptomenou Bitcoin. Starbucks však v skutočnosti nebude držať žiadne kryptomeny. Platforma totiž automaticky prevedie každú platbu Bitcoinom na fiatovú menu, ktorá sa odošle na účet Starbucks.

Bakkt, ktorý avizuje, že sa chce stať hlavnou bránou pre kryptopriemysel, či už ide o veľké inštitúcie, alebo malých spotrebiteľov, mal spustiť svoju platformu na obchodovanie denných Bitcoin Futures s reálnymi BTC už koncom minulého roka. Najnovšie sa však špekuluje, že dlhoočakávaný štart nepríde skôr ako v druhej polovici roka 2019.

Starbucks v minulosti odmietal myšlienku, že by podporoval predaj svojej kávy za BTC. Po tom ako investoval do Bakktu po boku ďalších veľkých inštitúcii vrátane Microsoftu však zjavne prehodnotil svoj postoj. Hoci len čiastočne, keďže BTC držať neplánuje.

Recenzia 3Commas: Take Profit + Stop Loss zároveň, Trailing Profit či obchodné boty. Všetko v jednej platforme

Zdroj: cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne