Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Bailout krachujúcich kryptofiriem nemá zmysel, tvrdí CEO Binance CZ

Článok

bolest
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ a CEO najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao (známy aj ako CZ) tvrdí, že zlé kryptomenové projekty by mali byť ponechané ich osudu a nemali by byť zachraňované finančnou pomocou od iných zdravších kryptofiriem.

Táto téma sa stala horúca po tom ako sa Sam Bankman-Fried, zakladateľ kryptomenovej burzy FTX, rozhodol finančne pomôcť skrz jeho firmy a aj z osobných zdrojov firmám Voyager Digital a BlockFi, pričom vyzval na to, aby sa aj ostatní rozhodli pomôcť tým, ktorí pre súčasný medvedí trh utrpeli najviac. Anthony Scaramucci zo Sky Bridge Capital ho následne prirovnal Johnovi Pierpontovi Morganovi, ktorý v roku 1907 zachraňoval podobným spôsobom krachujúce firmy počas bankovej paniky na Wall Street.

S názorom, že by sa mali firmy, ktoré si neustrážili svoje hospodárstvo a príliš riskovali, zachraňovať, však nesúhlasí Changpeng Zhao, CEO a zakladateľ burzy Binance, ktorý komentoval situáciu takto:

,,Sú to skrátka zle projekty. Tie by sa nemali zachraňovať. Je smutné, že niektoré z týchto „zlých” projektov majú veľký počet fanúšikov, ktorých častokrát získali prostredníctvom prehnaných ponúk, kreatívneho marketingu alebo čistých ponzi schém. V každom odvetví je vždy viac neúspešných projektov než úspešných. Dúfajme, že neúspechy budú malé a úspechy veľké. Ale bailouty nedávajú žiadny zmysel.“¨

CZ však vysvetlil, že sa neštíti pomáhať firmám, ktoré majú dobrý podnikateľský zámer, ale chýbajú im peniaze, keď skonštatoval, že Binance môže pomôcť tým, ktorí „majú problémy, ale sú opraviteľné“ alebo „sotva prežívajú, no majú veľký potenciál“.

Podobne ako Changpeng Zhao vníma situáciu aj komisárka Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) Hester Peirceová, ktorá uviedla, že hoci SEC nemá právomoc krachujúce kryptofirmy zachraňovať, tak by ich nezachraňovala, ani keby mohla. Piercová je pritom známa ako podporovateľka Bitcoinu a kryptomien ako takých, pretože v nich vidí veľký potenciál.

Zachrániť krachujúce kryptofirmy alebo nie? „Kryptomama“ a Bankman-Fried sa nezhodujú

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.