Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Apple má obrovskú hotovosť, s ktorou musí niečo spraviť. Kúpi Bitcoin?

Článok

Apple Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rizikový investor zo Sillicon Valley miliardár Tim Draper nedávno naznačujúci naznačil, že ďalšou firmou z S&P500 indexu, ktorá bude kupovať Bitcoin, môže byť Netflix, priznal, že možnosť akvizíciu Bitcoinov nemožno vylúčiť ani v spojení s gigantom Apple.

Apple, ktorá je vôbec najhodnotnejšou spoločnosťou na akciovom trhu, zverejnila výsledky svojho hospodárenia za január, v ktorom uviedla, že má k dispozícii hotovosť v hodnote 196 miliárd dolárov. Ide o suverénne najväčšiu čiastku spomedzi všetkých verejne obchodovaných firiem v USA.

Draper na margo toho upozornil, že držať takúto veľkú hodnotu a nič s ňou nerobiť, je riziko, nakoľko hodnota dolárov postupne klesá.

,,Ak ste CFO (šéf finančného oddelenia) takejto veľkej firmy, ktorá má také množstvo hotovosti, a sledujete ako sa dolár znehodnocuje, viete, že sa musíte proti tomu zaistiť. Apple má veľké množstvo hotovosti a ak s tým niečo v horizonte troch alebo štyroch rokov nespravia, tak sa hodnota akcii pochopiteľne zníži, pretože sa vytlačilo množstvo nových dolárov.”

Draper poukázal na to, že kým v roku 2020 bolo v obehu “len” okolo 1,81 bilióna dolárov, v súčasnosti je to po krokoch FEDu už 2,1 bilióna dolárov. Je to dôsledok snahy centrálnej banky USA oživiť americkú ekonomiku, no vytvára sa tým silný tlak na rast inflácie. Tento cieľ pritom samotný FED nepopiera, keďže šéf FED Jerome Powell už viackrát naznačil, že inflácia môže stúpnuť aj nad 2%.

Ku kúpe bitcoinov s cieľom ochrániť svoju hotovosť pred infláciou už pristúpili firmy Microstrategy, Square, či Tesla. Otázne je, kto bude ďalším gigantom.

Apple príliš konzervatívna na kúpu?

Pokiaľ ide o Apple, mnohí sa domnievajú, že je to spoločnosť, ktorá je príliš konzervatívna na to, aby kupovala Bitcoin už dnes. Draper s tým do časti súhlasil, no taktiež uviedol, že v tomto prípade to tak byť nemusí. Poukázal na možnosti Apple aj v súvislosti s integráciou Bitcoinu do jej Apple Pay.

Michael Sonnenshein, ktorý je novým CEO firmy Grayscale, poznamenal, že určite sa objavia nové veľké firmy, ktoré potvrdia kúpu Bitcoinu. Nevie však, či to bude práve predtým zmieňovaný Netflix alebo práve konzervatívne Apple.

,,Neviem, či nasledujúcou firmou bude Netflix… ale myslím si, že v roku 2021 sa stretneme s ďalšími firmami, ktoré nemusia byť vyložene ani vizionárske, ktoré potvrdia, že začali alokovať bitcoiny do svojich súvah. Mohli by sme špekulovať o tom, či by to malo byť Apple, pretože drží toľko hotovosti. Myslím si však, že v tomto prostredí už nehrozí také veľké riziko, ktoré by odrádzalo od investície nejakej malej časti hotovosti do podobného typu majetku (Bitcoinu). ”

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne