Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Algoritmické stablecoiny môžu byť v USA zakázané – snaží sa o to nová legislatíva

Článok

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

V americkej Snemovni reprezentantov sa v utorok diskutovalo o návrhu zákona, ktorý by v konečnom dôsledku mohol zakázať vytváranie algoritmických stablecoinov typu TerraclassicUSD (bývalý UST). Prispel k tomu aj samotný krach práve tohto stablecoinu po kolapse s ním súvisiacej kryptomeny Terra (LUNA).

Návrh zákona, za ktorým je členka snemovne Maxine Watersová, by kriminalizoval vytváranie alebo vydávanie nových tzv. “endogénnych kolateraliyzovaných stablecoinov”, pričom tie, ktoré už existujú, by mali dva roky na to, aby sa prispôsobili tejto legislatíve a zmenili svoj funkčný koncept.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tzv. “endogénne kolateralizované stablecoiny“ majú byť stablecoiny, ktoré sú závislé od hodnoty iného virtuálneho aktíva od toho istého tvorcu, aby si zachovali svoju cenu a sú predávané tak, že je možné ich konvertovať, spätne odkúpiť alebo inak vykúpiť za pevnú cenu. Táto definícia by sa ľahko mohla týkať napríklad coinu Synthetix USD (SUSD) viazaného na token SNX či bitUSD od BitShares (BTS).

Návrh zároveň poveruje Ministerstvo financií USA, aby vykonalo dôkladnejšiu štúdiu algoritmických stablecoinov a konzultovalo ju s Fedom, SEC, Úradom kontrolóra mien (OCC)  a Federálnou korporáciou pre poistenie vkladov.

Bloomberg uviedol, že o zákone by sa mohlo hlasovať teoreticky už budúci týždeň, no Maxine Watersová zo strany demokratov a republikán Patrick McHenry zatiaľ nevedia, či bude mať dostatočnú podporu.

Algoritmické stablecoiny sa stali výrazným predmetom pozornosti regulátorov po kolapse stablecoinu UST, ktorého hodnota bola úzko prepojená s kryptomenou Terra (LUNA). Obe napokon klesli prakticky na nulu a spôsobili investorom obrovské škody. Ich prepad mal dokonca veľmi negatívny dopad aj na ceny iných s týmito projektmi nesúvisiacich kryptomien vrátane Bitcoinu či Ethereum. Ministerka financií USA Janet Yellenová následne vyzvala regulátorov, aby do konca roka pripravili komplexný zákon pre reguláciu stablecoinov v USA.

Cena kryptomeny LUNA padla na nulu, stablecoin UST nemá hodnotu ani 20 centov

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.