Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Aký je reálny potenciál Cardano? Prečítajte si komentár J.M. Villaverdeho

Avatar

Článok

zo dňa

cardano

Zaujímavý komentár o potenciály kryptomeny Cardano (ADA) napísal pre Portál Yahoo! Finance analytik  a vyštudovaný matematik uruguajskej univerzity Universidad de la República Juan M. Villaverde, ktorý sa venuje analýzam kryptomien už od roku 2012.

Villaverde postavil modely technológie a adopcie, ktoré sú zohľadňované pri zostavovaní ratingov kryptomien americkej agentúry Weiss Crypto Ratings. Taktiež sa podieľa na tvorbe obsahu pre Weiss Crypto Allert a jeho práce sú častokrát citované v známych kryptomenových médiách ako sú Cryptovest, Ethereum World News, Independent UK, Ripple Coin News a mnoho ďalších.

Rozhodli sme sa, že najzaujímavejšie pasáže z jeho komentára o Cardano preložíme pre čítateľov kryptonoviniek. Budeme radi, ak sa k Cardano vyjadríte aj na našom facebooku, alebo priamo v komentári pod článkom.

Preklad komentára J. M. Villaverdeho

,,Keby bol klasicky Ezopov príbeh o zajacovi a korytnačke aplikovaný do sveta kryptomien, Cardano by bolo to prvé a Bitcoin s Ethereum to druhé. Čo nám ostáva vedieť, kým zistíme, kto vyhrá závod?

Cardano disponuje desiatkami najlepších počítačových vedcov, kryptografov a matematikov. Predkladajú referáty o svojej práci pre akademické preskúmanie. Ich cieľom je dosiahnuť, aby každá čas kryptomenovej infraštruktúry bola stabilným prvkom a jedného dňa sa na ňu mohli spoľahnúť milióny ľudí a to všetko bez starostí a obáv z toho, že sa rozpadne pod ťarchou a stresom, ktorý pôsobí v reálnom svete.

Zakladateľ spoločnosti Cardano Charles Hoskinson rád hovorí, že buduje systém pre ďalších 100 rokov. To je v Ostrom kontraste s prístupom Ethereum alebo Bitcoinu, najhlavnejších konkurentov Cardana.

,,Plnou rýchlosťou vpred a použite torpéda!” povedal jeden americký admirál počas občianskej vojny… problem je v tom, že Murphyho zákon môže byť vo svete kryptomien obzvlášť tvrdý. Pomocou tohto prístupu sa bitcoinu podarilo uspieť. Ale iba tým, že sa obmedzil na jeden jediný prípad použitia – ako úložisko hodnoty s nejakou platobnou funkciou na povrchu.

Ethereum má omnoho väčšiu víziu – energetickú účinnú, plne decentralizovanú účtovnú knihu, ktorá dokáže škálovať až milióny transakcií za sekundu… a napriek tomu je taká jednoduchá, že môže bežať aj na domácom počítači. No realita však vyzerá zatiaľ inak. Ethereum trápia problémy a má úzke miesta, takže jedna aplikácia (napríklad hra CryptoKitties) môže spôsobiť, že sa zastaví. Je to zároveň taktiež veľký spotrebiteľ elektriky rovnako ako Bitcoin.

Napriek tomu, že spotrebováva veľa energie, je menej bezpečné (než bitcoin pozn.red.) vďaka flexibilite a rozsahu decentralizovaných aplikácií, ktoré môžu na Ethereum bežať.

Najväčšou dilemou je, že vývojári doteraz neprišli na to, ako Ethereum dostať z bodu, na ktorom je dnes, kamkoľvek bližšie k jeho veľkej vízii.

A potom tu máme Cardano… Tím okolo Cardana (ADA) odmieta netrpezlivý prístup a hľadí dopredu na možné dôsledky. Trvá na tom, že riadne distribuovaná kniha by mala byť ako most na diaľnici – alebo kozmická loď na dlhú vzdialenosť – jej infraštruktúra a kritická dôležitosť jednoducho nemôžu dopustiť, aby si dovolila zlyhať, pretože na nej bude závisieť množstvo životov, šťastia a budúcnosti.   Lenže aby bolo niečo bezpečné a kvalitné – to si vyžaduje čas.

Vývojári ADA už trikrát prebudovali od nuly svoj základný kód. Opakované prepracovávanie kódu komplikuje poskytovateľom peňaženiek integráciu ADA do svojich systémov a to je veľký dôvod, prečo nájdete len málo peňaženiek, ktoré podporujú tuto kryptomenu.

Práce sú naviac stále v rannej fáze vývoja a vývojári naďalej kontrolujú všetky uzly v sieti. V skutočnosti je možné ich použiť iba k odosielaniu platieb sem a tam. Stručne povedané, pokrok Cardana sa javí byť neuveriteľné pomalý.

Hoskinson a jeho tím tvrdia, že to za to stojí. Zostávajú oddaní svojej vízii a prinajmenšom v jednom zmysle už bolo dokázané, že to za to stojí.

Pozrite sa na to z drujej strany: Pre veľké finančne inštitúcie a podniky sa Ethereum a Bitcoin stále zdajú byť skôr experimentmi, než pevne zavedenými systémami – to je kľúčový dôvod, prečo nie sú na tieto systémy ochotní migrovať.

Zmierni Cardano tieto obavy a konečne prinesie skutočný neuveriteľný potenciál kryptomien do reálneho sveta? Pripravované akcie vám prinesú niekoľko odpovedí:

O niekoľko týždňov od tejto chvíle ADA spusti ďalšiu fázu svojho dlhoočakévaného vydania testnetu. Ten umožní verejným uzlom spustiť Cardano ledger v prostredí, ktoré bude úzko stimulovať realitu. Prvýkrát budú nezávislí overovatelia môcť spustiť beta verziu ADA ledgeru.

Potom bude povolený staking. To znamená, že malí hodleri ADA budú môcť združovať svoje zdroje k overovaniu Cardano ledgeru a zarábať na tom formou odmien. To ľudom poskytne presvedčivý krátkodobý dôvod ku kúpe a držaniu mincí ADA. Je pravdepodobné, že tokenom ADA to vdýchne nový život.

Pôjde o kľúčovú fázu. Ako sa to všetko odohrá, to ešte len uvidíme. Bude Cardano dostatočne rýchle, aby bolo konkurencie schopné? Alebo zostane v úzadí Ethereum (ktoré pracuje na svojich problémoch) či niekoľkých niných nádejných kryptomenových projektov? To nám ukáže až čas.”

Cardano má najaktívnejší vývojársky tím, predbieha aj Ethereum

O Cardano sa píše v poslednej dobe veľa

Komentár popredného predstaviteľa Weiss Ratings je len jedným zo série zaujímavých článkov, ktoré boli o Cardano publikované v predchádzajúcich týždňoch. Nedávno sme vás napríklad upozornili, že vývojari Cardano sú podľa GitHubu aktuálne najaktívnejším tímom v celom kryptopriemysle.   Nuž a vždy, keď spomíname Cardano, radi upozorňujeme na náš obľúbený rozhovor s J. Tesařom, ktorý si môžete prečítať tu. Všetky naše články o tejto kryptomene nájdete tu.

Rozhovor o Cardano s J. Tesařom: Jestli vše vyjde, decentralizace bude vyšší než u Bitcoinu

Páčil sa vám tento článok? Budeme radi, ak ho odmeníte lajkom, alebo tým, že nás navštívite aj nabudúce. Ak máte tip na iný zaujímavý článok podobného typu (aj o inej kryptomene), budeme radi.

Zdroj: finance.yahoo.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Technická analýza altcoinov (19.11.): Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

V minulé analýze jsem říkal, že u Etherea bude záležet na pullbacku – zde jsme viděli spíš slabý pullback s nízkými objemy, zpět k trendové čáře. Vše tedy proběhlo krásně podle vyznačeného scénáře a cena se prozatím zastavila opravdu přesně na 175 USD. 

Co se bude dít dál je závislé na reakci na support 75 USD. Je možné, že toto je již dno korekce a půjdeme nahoru. Pokud ale bude proražený, stále můžeme dosáhnout maximálního targetu trianglu, který se nachází na ceně lehce pod 170 USD.

LTC/USDT

Také se díváme na scénář z minulé analýzy, kde pullback byl o něco hlubší, než jsem předpokládal a aby mohl zůstat scénář ve hře potřebujeme nyní vidět rychlou akci nahoru. Jinak se může stát, že cena sice prorazila velké falling wedge, ale bude se jen plazit podél pův. rezistenční trendovky, což bychom nechtěli vidět .

ADA/BTC

V minulé anketě jste si odhlasovali cardano, ale pojďme to oživit a podívat se na BTC pár – zde vidíme, že Cardano prorazilo klesající trendovku a nabralo zajímavé objemy. nyní vidíme pullback, který může pokračovat buď jen k supportu kolem 508 sat, nebo až ke zmíněné trendovce. Směr by měl být ale obecně nahoru, k dosažení cca 608 sat. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (12.11.): Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ethereum stále buduje a rozšiřuje svůj triangl pod rezistednční trendovkou. Ikdyž tedy stále stagnujeme uvnitř trendového channelu, otáčím se daleko více k bullish perpektivě, kde očekávám jako první krok scénáře breakout a dosažení úrovně 208-215 USD. 


Invalidace tohoto scénáře by přišla v případě rozbití trianglu směrem dolů.

LTC/USDT

Litecoin v posledních dnech rozbil falling wedge formaci, ale stále bojuje s horizontální rezistencí na 62-63 USD. Pokud zvládne překonat tuto rezistenci, očekávám větší výbuch nahoru. 

ADA/USDT

Cardano se také nachází na důležité rezistenci. Zde potřebujeme vidět průraz a potvrzení úrovně 0.044 USDT jako supportu. V takové chvíli můžeme vidět akceleraci k další rezistenci, kterou vidíme až na 0.05 USDT. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (25.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ahojte, jak víte, tak jsem na altcoiny bearish už několik týdnů, kdy cena sice klesala, ale nijak rapidně. Konečně nám Ethereum ale projelo levelem pro potvrzení bearish scénáře. V bearish sentimentu tedy zůstávám, ale už jeho převrácení nebude dlouho trvat.

Další dny pravděpodobně budeme sledovat sideways pohyb, případně růst až ax. k červené “hlavní rezistenci”. Poté by ale měla přijít ještě jedna, poslední vlna dolů, která mi zatím stále vychází k 145 USD a níž. Nyní je ale potřeba přistupovat k reverzní zóně velmi precizně, takže na základě dalšího pohybu ji můžu do páteční analýzy lehce upravit.

LTC/USDT

Litecoin také hitnul našich predikovaných 48 USD, o kterých mluvím už x týdnů. Zde scénář není tak jasný, protože LTC vypadá lépe než ETH, ale pravděpodobně bychom se ještě měli otočit na supportu FFW před odrazem na cca 55 USD.

ADA/USDT

Velmi podobně u Cardana jsme se odrazili z predikovaného supportu. Je zde pravděpodobné, že uvidíme ještě jednu vlnku dolů k vyplnění tohoto zeleného boxu. Obecně jsem zde ale více bullish.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Cardano

Hoskinson verí, že Cardano bude medzi prvými s kapitalizáciou bilióna dolárov

Avatar

Článok

zo dňa

od

Charles Hoskinson - Cardano (ADA)

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano Charles Hoskinson počas posledného AMA s členmi Cardano komunity hovoril o viacerých pokrokoch vo vývoji projektu a tiež o jeho potenciálnej hodnote v budúcnosti.

Hoskinson v prvej časti skonštatoval, že jeho vývojári urobili v posledných týždňoch zrejme najviac práce v histórii celého projektu. Hovoril o významnom pokroku pri prechode na fázu Shelley, či o spolupráci so značkou New Balance, ktorej Cardano skrz projekt NB Realchain pomáha overovať pravosť výrobkov pomocou blockchainu. Táto spolupráca je podľa neho dokonalým príkladom toho, ako môže byť blockchain implementovaný a používaný bez toho, aby ľudia vôbec vedeli, že ho používajú.

Do testovania Shelley sa zapojilo vraj viac ako 2800 ľudí, čo posilnilo presvedčenie, že testovacia sieť Shelley by mohla byť spustená už v novembri. V tíme sa však zatiaľ nevedia rozhodnúť, či pred spustením testnetu urobia jednu alebo dve “snímky” celého blockchainu, aby bolo možné identifikovať počet používateľov a množstvo ADA. Ak by urobili len jeden “snapshot”, bolo by to rýchlejšie a efektívnejšie, ale pridanie druhého o pár týždňov neskôr by znamenalo, že by komunita dostala “skúšobnú prevádzku” predtým, než by priamo vstúpila do testnetu.

Vzrušujúce projekty sú vraj na ceste

Nie je tajomstvom, že Cardano sa  chce v skorých rokoch svojej existencie zameriavať práve na menej rozvinuté trhy, na ktorých môže najjednoduchšie implementovať a následne demonštrovať svoj oborovský potenciál. Ide predovšetkým o Afriku. Hoskinson naznačil, že nová pilotná dohoda so zatiaľ nemenovanou krajinou je v procese a mala by byť  dokončená do konca roka, čo by malo umožniť spustenie menového pilota do júna 2020. Časť nákladov na realizáciu tohto projektu by mohla pokryť aj Svetová banka.

Hoskinson následne dostal otázku, kedy sa bude Cardano snaziť byť viac atraktívne pre investorov z Wall Street a Silicon Valley. Odpovedal v tom zmysle, že infraštruktúra, ktorú budujú, uľahčí ďalšie investície a verí, že to je cesta, prostredníctvom ktorej dosiahnu vytvorenie investičného bankovníctva postaveného na Cardane.

Odporúčame:

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

Komunita ho následne bombardovala otázkami o ďalších produktoch, ktoré sú v pláne, no Hoskinson nebol veľmi konkrétny. Mnohí sa ho pýtali, kedy sa komunita dočká debetnej karty Cardano, k čomu dodal len toľko, že túto vec má na starosti Cardano Foundation a pokiaľ vie, oficiálne oznámenie by malo prísť čoskoro.

Čoskoro by malo byť zverejnené aj oznámenie o spoluprácu Cardano s University od Wyoming a tiež podrobnosti o pilotnom programe, ktorý sa chystá v Mongolsku.

Cena ADA a konkurencia pre Bitcoin

Cardano je medzi investormi častokrát vyčítaný pomalší vývoj v porovnaní s konkurenčnými projektmi, ako sú napríklad TRON. Hoskinson je však presvedčený, že správna cesta je síce pomalšia, no kvalitnejšia. Jeho cieľom je, aby ADA raz nahradila Bitcoin, čo je síce cieľ, ktorého naplnenie je veľmi ďaleko, no je dosiahnuteľný.

Hoskinson verí, že ADA bude napokon jednou z prvých kryptomien, ktoré dosiahnu trhovú kapitalizáciu 1 bilióna dolárov. Konečným cieľom však je, aby vybudovala vlastnú ekonomiku. Na dosiahnutie kapitalizácie 1 bilióna USD je podľa neho nutné, aby malo milióny používateľov používajúcich desiatky tisíc decentralizovaných aplikácii.

Kto je konkurenciou Cardana?

Hoskinson sa vyjadril aj k možným konkurentom. Prekvapujúco vyhýbavo hovoril o Ethereum, teda kryptomene, pri ktorej stál prakticky od začiatku. Spomenul Algorand, ktorý označil za hlavného vyzývateľa, alebo Starkware.

Hrozba kvantových počítačov?

Na záver hovoril aj o predĺžení zmluvy medzi IOHK a Cardano, s čím podľa neho nebude problém, no ak by komunita náhodou neodsúhlasila nové podmienky, IOHK sa naďalej bude podieľať na rozvoji tohto projektu.

Významnú časť výskumu v najbližších rokoch bude sústrediť aj na odolnosť Cardana voči kvantovým počítačom. Tie podľa neho nebudú predstavovať hrozbu pre bezpečnosť v nasledujúcich 10 až 20 rokoch, no keď príde tento moment, Cardano bude pripravené a v bezpečí.

Zdroj: cryptoslate.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (18.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

U Etherea už několik týdnů sledujeme stále ten stejný scénář, který je bearish a směřuje dolů, na cca 144-126 USD. Nic na něm nebudeme měnit ani tento týden, protože v mezidobě Ethereum překonalo důležitý trendový support (cena vypadla z bíle vyznačeného trendového kanálu). Primárně tedy budeme ve střednědobém horizontu sledovat další pohyb dolů. Krátkodobě zde může dojít k oživení bulls a otestování trendového kanálu zespodu. Čekal bych zde nějaký takovýto vývoj:

LTC/USDT

Litecoin je velmi podobný – krátkodobě zde může být bullish reakce pro zpětné otestování trendového kanálu, ale aktuálně míříme minimálně k 48 USD. 

ADA/USDT

Highcapy mají obecně velmi podobnou strukturu, Cardano také vypadlo z trendového channelu a v dalších dnech/týdnech zde budeme pravděpodobně sledovat pád do supportů. 

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

 

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov 11.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano (ADA)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ahoj, u Etherea jsme v minulých týdnech sledovali dva scénáře – ten bullish byl, že se podíváme na přibližně 197 USD, kde se vytvoří vrchol a odtud ETH půjde vytvořit nové low.
Dnes ráno jsme hitli na Binance cenu 196.65, odkud následoval během krátké chvíle asi 5% dump. 

Potvrzení našeho scénáře, že se ETH postupně podívá na ceny kolem 140 – 126 USD, najdeme jednak při breaku vyznačeného channelu, nebo úplné potvrzení při propadu pod support kolem 167 USD.

Celý scénář: 


LTC/USDT

Litecoin vypadá podobně, kdy bychom měli sledovat především support bíle vyznačeného krátkodobého channelu. Pokud ten bude překonaný, očekávám u LTC pokračující downtrend k cca 48 USD. Odtud bych čekal odraz a na základě reakce na rezistenci velkého FW buď pokračování v pohybu dolů na nová minima, nebo break nahoru. 

ADA/USDT

Velmi podobný scénář budeme sledovat také u Cardana, kde máme opět růstový channel a pokud dojde k jeho breakdownu, budu se dívat na vyznačené supporty.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Cardano

Rozhovor s odborníkmi na Cardano: Uspeje v konkurencií Bitcoinu a Etherea?

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano-tesar-barta

Cardano sa na česko-slovenskej scéne teší značnej obľube, čo potvrdzuje aj rastúci záujem našich čitateľov o články týkajúce sa tohto projektu. Správa o tom, že ľudia stojací v pozadí facebook skupiny Cardano [ADA] CZ/SK a projektu Cardanians, Lukáš Bárta a Jaromír Tesař, sa stali oficiálnymi ambasádormi tejto kryptomeny a popri tom plánujú spustenie vlastného staking poolu, nás motivovala, aby sme im položili zopár otázok. 

Založili ste prvú česko-slovenskú skupinu o Cardano. Skupina je na česko-slovenské pomery veľmi aktíva a členská základňa neustále rastie. Prečo ste si vybrali práve tento projekt?

Ano, skupina Cardano [ADA] CZ/SK  je takové naše dítě, které jsme si vypiplali až na stávajících 700+ členů. 

Proč Cardano? Máme rádi, když se software dělá kvalitně. Kvalitně neznamená dodat prototyp a poté se snažit za běhu fixovat problémy, dodávat novou funkcionalitu a ještě řešit škálování. Bohužel, takhle vznikla drtivá většina projektů. Blockchain je díky své veřejné globální povaze mission-critical software, neboť pokud dojde k nějaké chybě, mnoho lidí přijde o hodně peněz. Čím vyšší bude adopce, tím víc to bude platit. Pokud chceme v naší snaze o decentralizaci uspět, potřebujeme k tomu mít adekvátní ekosystém, který musíme budovat jako software do letadla, nebo elektrárny. Pomalu a promyšleně. 

Cardano se vydalo směrem, který se nám líbí. Charlesovi se podařilo dát dohromady famózní tým plný vědců a zkušených programátorů. Prvně vše řádné prozkoumali, napsali si studie a dohodli se, jakým způsobem budou projekt vyvíjet. Až poté se dali do práce. Napíší kód, otestují ho a dají na review. Pokud dojdou k závěru, že to jde napsat lépe, nebo že by to šlo ještě vylepšit, neváhají začít zcela od začátku. Tenhle přístup si žádá svůj čas a kritika není na místě. Distribuovaný ledger pro celý svět je něco, co tu ještě nikdy nebylo, takže je logické, že některé cesty jsou slepé.

Když občas posloucháme vývojáře jiných projektů, tak si často stěžují, že si s něčím neví rady, narazili na hranice svých možností nebo že jim chybí kvalitní vědci, kteří by na problému dlouhodobě pracovali. Cardano je projekt, ve kterém se sešli lidé, kteří mohou dohromady složité problémy vyřešit. Mají zajištěné financování a berou si čas, který na to potřebují. Je radost tenhle projekt sledovat. Hlavně je to snadné, neboť všechny studie jsou veřejné a na YouTube je spousta dostupného obsahu. 

Bitcoin i Ethereum mají u nás své tváře a věnovat se těmhle projektům není výzva. Cítili bychom se jako páté kolo u vozu. Navíc často ne zcela souhlasíme s tím, co většina lidí tvrdí. Aby bylo jasno, jsme velkými fanoušky Bitcoinu i Etherea. Nicméně další vážný hráč ve hře je Cardano a my rádi uvítáme každého nového zájemce o tento projekt. 

Zároveň jsme si řekli, že těch informací a novinek je průběžně tolik, že si Cardano zaslouží svoji vlastní skupinu, kde se zaměříme jen a jen na něj a informace se tak nebudou mísit s jinými altcoiny. Chceme tam koncentrovat veškeré lidi z CZ a SK scény, kteří se o Cardano alespoň trošku zajímají. Věnujeme tomu spoustu času a snažíme se lidem reálně něco předat. Těší nás, že je u nás tak početná komunita krypto nadšenců, protože jsme se nedávno bavili s ambasadorem Cardana z Ruska, který vede tamní skupinu a po sečtení všech možných kanálů a sociálních sítí disponuje jen o pár stovek větší fanouškovskou základnou, což je při porovnání našeho a ruského trhu myslím velký úspěch. 

Cardano je jeden z mála projektů, který si pozornost zaslouží. Je pro nás potěšení být u toho a pomáhat projektu, který jednou může být páteří decentralizovaného finančního světa. Tento svět přestane ovládat pár jednotlivců. Bude v rukou nás všech. Alespoň taková je vize, kterou budeme pomáhat realizovat. 

Postrehol som čerstvú novinku, že ste sa oficiálne stali Cardano ambasádormi, k čomu vám gratulujem. Môžete nám priblížiť, čo to vlastne znamená a ako sa vám to podarilo?

Předně bychom chtěli říct, že to vnímáme jako velké ocenění naší dlouhodobé práce a velký dík patří i našim členům, kteří nás motivují k tomu, abychom neustále rostli. Začalo to rozhodnutím, že nezůstaneme jen u naší mateřské Cardano skupiny a rozjedeme projekt spojený s Cardanem mezinárodně. Založili jsme stránky Cardanians.io, kde název má sám o sobě evokovat, že Cardanian je člověk, pro kterého je Cardano srdeční záležitost, drží jej ve svém portfoliu a vidí v projektu budoucnost, stejně jako my. Takže jsme ke cardanians.io založili Twitter a Medium. Tam jsme začali publikovat články v angličtině a komentovat dění kolem projektu a krypta obecně. Celé je to poměrně čerstvé, ale lidé si nás velice rychle všimli a jednoho dne nám napsal ambasador z Nizozemí, že je krása sledovat naši práci a kéž by bylo více takových, kteří tvorbou kvalitního obsahu pomáhají budovat povědomí o Cardanu a zajímal se, kde všude jsme v kryptu aktivní, co jsme kdy publikovali, kolik máme ve skupině lidí apod. Jakmile si informace prošel, doporučil nás přímo Cardano Foundation a nám řekl, ať vyplníme žádost o to stát se ambasadory a že máme poměrně velkou šanci na úspěch. Potom jsme něco málo přes měsíc čekali a jednoho dne nám přišel mail, že nám gratulují, protože nás vybrali a stáváme se tak oficiálně členy jejich ambasadorské komunity (mimochodem v tuto chvíli celosvětově něco přes 30 lidí). 

K první otázce co to znamená uvedeme asi tolik, že je to zejména jakási prestiž a řekněme otevřené dveře k vedení projektu, kdy s námi budou ochotně řešit jakýkoli problém, připomínky či návrhy. Zároveň jsme součástí jejich firemního Slacku, takže máme skutečně prostor k tomu čerpat informace z první ruky a zapojovat se. Myslím, že nám to dodalo další energii do práce a pro lidi může být lákavější připojit se ke skupině vedené ambasadory. 

V skupine ste oznámili, že spúšťate staking pool. Môžete nám o tom niečo povedať?

Jistě, je to logický krok. Cardano usiluje o decentralizaci a k tomu je třeba, aby se aktivně zapojilo více lidí/subjektů. Chtěli by dosáhnout alespoň 1000 poolů. Měli jsme to v plánu od začátku a lidé a se nás na to stejně stále dokola ptali. Máme v zádech velkou a silnou komunitu, sami Cardanu hodně věříme a ještě jsme propojeni s investory, kteří zde také vidí velký potenciál, takže jsme přesvědčeni, že dáme dohromady velký počet mincí a dále i díky mezinárodnímu dosahu budeme patřit k těm větším poolům. Každopádně je třeba říct, že Cardano nechce mít žádné extra dominantní pooly a to chtějí hlídat úpravou procent, která za stakování účastníci poolu obdrží. Máme dost zkušeností a aktivně testujeme node na test-netu. Jakmile bude možné delegovat mince na test-netu, budeme připraveni, mělo by to být během listopadu. Pokud budete mít mince v peněženkách Daedalusu či Yoroi, přenese se v daný moment snapshot současného main-netu do test-netu a vy můžete začít vydělávat. Získané ADA se vám pak postupně přenesou do main-netu. Pro hodlery je výhoda v tom, že dostávají odměny za držení mincí, můžete se na to dívat jako na takové pasivní získávání dividend, kdy navíc nepochybujeme, že hodnota mincí v čase poroste. 

cardanians.io

Ako vnámate tempo prác na Cardano? Vyzerá to tak, že mainnet Shelley bude nakoniec spustený až budúci rok a Charles Hoskinson odargumentoval sľub, ktorý dal ohľadom toho komunite tým, že sa spustil testnet.

Je to trošku slovíčkaření. Shelley, tedy možnost registrovat si vlastní pool a delegovat mince poolům, bude spuštěná ještě letos v rámci test-netu. Současný main-net bude stále stejný. Jakmile bude v test-netu dostatek poolů a vše se odladí, bude se migrovat na main-net a to včetně ADA získaných v test-netu. To bude v době, kdy bude existovat dostatečné množství stabilních poolů. Kolik jich bude a kdy vzniknou se nedá predikovat. Proto ta nejistota ze strany IOHK. 

Podívejte se na to z širší perspektivy. Venku nečeká horda lidí, kteří touží využívat decentralizované technologie hned zítra. Byznys využívá Hyperledger, Cordu a privátní Ethereum. Důvody jsou zjevné. Současné veřejné blockchainy neškálují, mají problém se soukromím transakcí i smart kontraktů a jsou poněkud drahé ve srovnání s privátní verzí. Tyhle vlastnosti jsou také důležité a samotná decentralizace to nepřebije. Kdyby Cardano nabídlo všechny tyhle vlastnosti dohromady v kvalitním provedení někdy v roce 2021, bude to stále relativně včas. Otevřené distribuované ledgery jsou na začátku a lidé i byznys musí pochopit jejich pravý význam. Velké změny se nedějí ze dne na den a možná ne ani z roku na rok. Jsme ve fází učení se a hledání té pravé cesty. 

Na záver jedna ťažká otázka. Častokrát sledujem, ako sa Jaromír púšťaš do názorových stretov v BTC komunite. Je vidieť, že sa nebojíš ísť do jamy levovej a svoj názor obhájiť. Myslíš si, že Cardano dokáže uspieť vo veľkej konkurencii predovšetkým zo strany Bitcoinu a Ethereum?

Bitcoin je dnes největší spekulativní asset a jedno jestli z pohledu hodlování, nebo tradingu. Není to něco, co by si lidé denně mezi sebou z nějakého důvodu posílali. Ukazuje se, že se lidem čím dál víc líbí stabilní mince a smart kontrakty. IMF předpokládá, že do pěti let budou mít smart kontrakty transformativní dopad na ekonomiku. Funkcionální jazyk Plutus bude pravděpodobně to nejlepší a nejbezpečnější, v čem můžete smart kontrakt napsat. Solidity se nepovažuje za bezpečný a Ethereum už pracuje na novém jazyku. 

Adopce kryptoměn je zatím velmi nízká. Lidé o nich často slyšeli a tím to pro ně končí. Noví lidé většinou přicházejí jen kvůli spekulaci na cenu. Decentralizace je zajímavý koncept, ale lidé smysl nechápou a zatím bych si na úspěch moc nevsadil. Bohužel. Cardano nepřináší pouze decentralizovaný protokol. Nabízí decentralizovanou vizi budoucnosti a možnost budovat nové decentralizované společnosti. Umožní znovu definovat peníze, souhlas a moc, majetková práva. V podstatě přetvořit hlavní strukturu světa. Na tohle je potřeba více než jen transakční protokol. Potřebujeme definovat pravidla hry, a demokraticky je měnit. Centralizovaně nám to moc nefunguje a brzy dostaneme šanci zkusit to jinak. 

Ve světě technologií vždy neplatí, že ta nejlepší uspěje. Neplatí ale ani to, že musí uspět ta první. Lidé vždy dokázali zásadně inovovat a překonat technologii, kterou jednou začali používat. Dle mého názoru bude jednou nejdůležitější vlastností projektu kvalitní decentralizovaný tým, který bude schopen držet krok se stále se měnícím světem a požadavky uživatelů. Lidé rádi Bitcoin přirovnávají ke zlatu, což není dobrý nápad. Stabilita, kterou zlato má, se nedá v digitálním světě napodobit. Podívejte se, jak se změnila decentralizace Bitcoinu za pouhých 10 let. Dramaticky klesla. Spočítejte si, kolik peněz stojí udržet bitcoinovou síť v chodu a jaké všechny externí faktory to mohou ovlivnit. Navíc tu máme v čase klesající odměnu pro těžaře. Tohle nemá se stabilitou zlata nic společného. Zlato se od svého vzniku vůbec nezměnilo a nic ho nemůže ohrozit. Zlato neřeší, jestli jsou tu lidé, jestli zrovna vynalezli internet a mají dostatek energie. V digitálním světě se budeme vždy potýkat s lidským faktorem, okolním světem a možností selhání. Když tuhle myšlenku bude dále rozvíjet, možná dospěje k tomu, že protokoly budou vždy jen nástroje či prostředky. Těžko komodita. Nicméně pokud budeme sledovat stabilitu a dlouhodobou udržitelnost, je energeticky nenáročný PoS rozhodně vhodnější řešení. 

Cardano cílí na sound money. O to samé se snaží Bitcoin i Ethereum, které v tom mají velký náskok. Dle mého názoru tady všechny tyhle projekty zůstanou a to z různých důvodů. Cardano na to půjde přes užitečnost a v roce 2020 nabídne spoustu zajímavých funkcionalit pro finanční svět. Třeba privátní smart kontrakty, které umožní realizovat privátní platbu. Nebo transakci, kterou musí aktivně příjemce platby přijmout. Mimochodem tenhle koncept se teď snaží zkopírovat také Ripple. 

Je potřeba si uvědomit, že technologie není o rostoucí ceně, ale o užitečnosti a schopnosti přinést světu něco nového. Něco musí být levnější, více transparentní, rychlejší, jednodušší, bezpečnější, decentralizovaně řízené a tak dále, by to lidé používali. Pokud to světu nabídnete, on si to vezme. 

Môžem sa spýtať čo vlastne robíte mimo kryptomien a ako ste sa spoznali?

Seznámili jsme se v polovině roku 2017, kdy mi imponovalo, do jaké hloubky Jarda rozumí kryptoměnám po technologické stránce a fascinovaly mne jeho schopnosti rozeznat projekty s potenciálem či ty podhodnocené. Já pracuji ve finančnictví jako risk manažer, vedu týmy lidí a Jarda je programátor, jsme tedy oba z jiného těsta a skvěle se doplňujeme. Navíc jsme si společně bok po boku prošli jak bull runem, tak následně i celým bear marketem a známe tedy obě možné tváře krypta na vlastní kůži. A víte co, ještě více nás to stmelilo, posílilo vzájemnou důvěru a dalo nám to spoustu zkušeností. Navíc na to nejsme sami, máme kolem sebe několik velmi šikovných lidí, ať už jako blízké nebo vzdálenější spolupracovníky.

Rukopis Jaromíra Tesaře a Lukáše Bárty najdete v těchto projektech…

Cardanians.io (projekt věnovaný výhradně Cardanu):
cardanians.io 
facebook.com/groups/cardanoczsk/
twitter.com/Cardanians_io
medium.com/@CardaniansI
t.me/cardanians

AOGaS Zone (skupina věnovaná BTC a altcoinům obecně, fundamentální analýzy, úvahy, TA, novinky):
app.aogas.cz
facebook.com/groups/aogas/

Čítať ďalej

Cardano

Rušný týždeň Cardano: Chválospevy, no aj nedodražaný sľub?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano Charles Hoskinson

Posledné dni boli pre fanúšikov kryptomeny Cardano mimoriadne zaujímavé. Len pár dní po tom, ako sa v bulharskom Plovdive oslávilo druhé výročie Cardana, jeho hlavný predstaviteľ Charles Hoskinson sa vyjadril k sľubu, ktorý dal komunite ohľadom spustenia fázy Shelley. Ešte predtým však Cardano vychválila ratingová agentúra Weiss Ratings.

Pochvala od rešpektovanej agentúry

V stredu 2. októbra publikovala hneď dva pozitívne tweety na adresu Cardano agentúra Weiss Ratings, ktorá ako prvá začala v úvode roka 2018 udeľovať kryptomenám ratingy.

,,V porovnaní s inými PoS (proof of stake) otvorenými blockchainami je Cardano najpremyslenejším projektom. Je v ostrom kontraste s mentalitou budovania rýchlych a nesúdržných blockchainov s nablýskanými whtepapermi, prázdnymi sľubmi a PR kampaňami,“ uviedla v prvom tweete.

Cardanu však bolo následne vyčítané pomalšie tempo vývoja, na čo agentúra reagovala o dve hodiny ďalším tweetom: ,,Niektorí vnímajú Cardano ako paru nad hrncom. My s tým dôrazne nesúhlasíme. Cardano buduje robustnú infraštruktúru pre kritické funkcie, ktoré sú zabezpečené proti zlyhaniu a určené pre financie, vlády, právo a iné operácie modernej spoločnosti. A to vyžaduje čas.”

Cardano má aktuálne od Weiss Ratings hodnotenie C+, čo ho radí po bok EOSU a Litecoinu na tretie miesto. Lepšiu známku (B-) majú BitcoinEthereum.

Nedodržaný sľub ohľadom Shelley?

Ako bolo už spomenuté, vecou, ktorá je Cardano častokrát vyčítaná, je pomalšie tempo dosahovania stanovených cieľov. Charles Hoskinson možno práve preto komunite v apríli sľúbil, že nasadenia fázy Shelley, ktorá prinesie decentralizáciu a stakovanie, sa dočká do konca roka 2019 a ak nie, tak zje vlastnú topánku. Zdá sa však, že plnohodnotne tento sľub nenaplní.

Včera na tweeteri totiž oznámil, že tento cieľ sa podarí dosiahnuť len čiastočne – a to spustením testnetu, pričom mainnet bude funkčný pravdepodobne až v roku 2020. Pokiaľ ide o stávku súvisiacu s jedením topánky, argumentoval v tom zmysle, že spustením testnetu bol jeho sľub dodržaný, no kdeže niektorí budú určite namietať, upečie si do konca roka tortu v tvare topánky, ktorú následne zje.

 

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (4.10.): Ethereum, Litecoin a Cardano

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Ethereum nám stále pokračuje podle původního scénáře z konce září a zatím není důvod na něm cokoliv měnit. Dosáhli jsme predikovanou rezistenci 182 USD a zde se cena odrazila zpět dolů podle plánu.
ETH se stále pohybuje v downtrendu, takže ikdyby se BTC odrazil a vzal s sebou altcoiny vzhůru, neočekávám, že by Ethereum prorazilo rezistenci trendového kanálu (viz oranžový scénář).


LTC/USDT

Ani  u Litecoinu nemá smysl měnit dlouhodobou predikci, ale přecejen se tu děje něco zajímavého – LTC formuje na nižších časových úsecích symetrický triangl. Vzhledem k tomu, že jde o triangl po dumpu, tak se díváme s největší pravděpodobností na bearish flag. Změna u LTC je tedy v tom, že to vypadá na ještě jednu vlnu dolů vstříc supportu 48 USD před odrazem nahoru.

ADA/USDT

Velmi podobný scénář sledujeme i u Cardana, kde se také cena pohybuje na spodní straně trendového kanálu a může nastat odraz už nyní, nebo se dočkáme ještě jedné vlny do vyznačeného supportu před odrazem nahoru. Jak ale vidíte, jakýkoliv růst bude u altcoinů s největší pravděpodobností jen dočasný.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Cardano

Cardano: Staking na testnete a veľká spolupráca

Avatar

Článok

zo dňa

od

cardano-shelley

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) Charles Hoskinson oznámil počas osláv druhého výročia Cardana na samite v bulharskom Plovdive uzavretie zaujímavého partnerstva. Témou posledných týždňov bolo aj spustenie stakingu.

Staking čoskoro na testnete

Komunitu Cardano najviac zaujímali v poslednom období novinky týkajúce sa prechodu na fázu Shelley a spustenie mainnetu, vďaka čomu sa Cardano stane skutočne decentralizovaným projektom. S tým súvisí aj možnosť dlhoočakávaného stakingu, teda formy zarábania ADA tokenov za ich držanie. V predchádzajúcich dňoch sme sa dozvedeli, že stakovanie by malo byť dostupne držiteľom ADA v priebehu novembra, no zatiaľ len v rámci testnetu. Prechod na Shelley sa očakáva až začiatkom roka 2020.

Stakingu na testnete sa budú môcť zúčastniť všetci držitelia ADA tokenov, ktorí ich budú mať na Deadaluse alebo v peňaženke Yoroi. Na rozdiel od mainnetu však nebudú môcť tokeny ADA v stakingu v rámci testnetu používať (po spustení mainnetu bude možné mince stakovať a popri tom ich aj bežne používať). Staking má podľa informácii Cardano SK/CZ prinášať niečo medzi 3-12% ročne.

Spolupráca s New Balance

Hoskinson počas samitu oznámil aj uzatvorenie partnerstva so svetoznámou značkou obuvi New Balance. Značka, ktorá vznikla v roku 1906, teda pred 113 rokmi v americkom Bostone, začne využívať blockchain technológiu Cardana, aby svojim zákazníkom umožnila overiť pôvod ich produktov a teda overiť ich pravosť. Pilotný program Cardana s New Balance zatiaľ zahŕňať priame použitie ADA tokenu.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-