Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Adopcia DeFi pôjde skrz CeFi – potrebná je prelomová „killer“ aplikácia

Článok

defi
Zdroj: Unsplash.com

Zaujímavou témou najväčšej kryptomenovej konferencie v kanadskom Toronte s názvom Blockchain Futurist Conference bola téma adopcie DeFi protokolov a ich spojitosť s centralizovanejšími CeFi.

Panelovej diskusie na tému DeFi a zúčastnili generálny riaditeľ Aventus Ventures Kevin Hobbs, spoluzakladateľka a generálna riaditeľka FLUIDEFI Lisa Loudová, CEO Teller Finance Riyan Berkin a šéf pre sekciu DeFi z Ripple Labs Boris Alergant.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Posledný menovaný zaujal počas debaty najzvučnejším konštatovaním, že budúcnosť decentralizovaných aplikácii je závislá na potrebe jednej „killer app“, resp. „zabíjačskej resp. prelomovej aplikácie“, ktorá sa stane hitom a podporí novú vlnu všeobecnej adopcie DeFi.

Osvojenie DeFi bude podľa diskutujúcich pravdepodobne prebiehať skrz CeFi, čiže centralizované riešenia, ktoré ponúkajú sprostredkovaný prístup k DeFi službám. Pod týmto pojmom si môžete predstaviť napríklad burzu Binance a jej CeFi, skrz ktoré môžete využívať služby, ktoré prináša DeFi sektor ako sú napríklad staking.

CeFi je jednoduchšie na používanie a takpovediac zlučuje viacero funkcií pod jednou strechou, kým v prípade DeFi sa musia užívatelia naučiť pracovať s každým jedným protokolom zvlášť, čo je pre mnohých náročné a zdĺhavé nehovoriac o tom, že pri nesprávnom používaní takýchto riešení alebo pri výbere rizikového DeFi protokolu hrozia straty.

Účastníci panelu sa preto vo všeobecnosti zhodli, že centralizované finančné inštitúcie v konečnom dôsledku posunú DeFi smerom k bežnému prijatiu.

Boris Alergant z Ripple Labs k tomu doplnil: ,,Povedzte vašej mame ako má ísť stakovať Aave alebo Ethereum… je to proces. Ona nevie ako použiť MetaMask, ale chce generovať tento výnos. Chce obchodovať, ale nevie ako na to. Takže si myslím, že to pôjde cez inštitucionálne prijatie a inštitúcie sú tými, ktoré umožnia týmto killer apps prepojenie so spotrebiteľmi a posunú DeFi na ďalšiu úroveň.“

Na toto konštatovanie nadviazala CEO firmy FLUIDEFI Lisa Loudová, ktorá poukázala, že ani pri používaní internetu nemusia ľudia vedieť, ako funguje TCP/IP a napriek tomu sa každý vie pohodlne pripojiť na internet a aktívne ho používať.

,,V súčasnosti, každý kto používa DeFi protokoly, musí vedieť ako na to, ale to nie je udržateľné. Je to zlý model na prijatie,“ poukázala na to, že adopcia DeFi môže prebiehať na pozadí celého riešenia (na backende), pričom frontend (vstupnú bránu) môže zabezpečiť práve CeFi.

Tému otvoril vo  svojej predikcii ako bude vyzerať kryptotrh o 5 rokov aj redaktor portálu Cointelegraph Igor Varnavsky. Jeho vízia budúcej adopcie kryptomien spočívala vo vzniku tzv. „super aplikácii”, ktorými môžu byť aj kryptomenové peňaženky (s privátnymi kľúčmi), ktoré umožnia okrem samotnej správy držaných kryptomien aj ich využitie v rámci množstva DeFi protokolov. Tie však budú fungovať na pozadí celej aplikácie, čo znamená, že samotný užívateľ sa nemusí ani trápiť tým, ako v skutočnosti fungujú.

Ako bude vyzerať trh s kryptomenami o 5 rokov?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.