Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

72 zo 100 najväčších kryptomien je od historických maxím v strate viac ako 90%

Článok

Bitcoin kryptomeny
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenový bearmarket si vyberá svoju krutú daň v podobe výrazného oslabenia prakticky všetkych kryptomien. Pri aktuálnom pohľade na dáta Coingecko zhruba tri štvrtiny kryptomien zo 100 najväčších podľa trhovej kapitalizácie stráca je od svojich maxím (ATH) vyše 90 percent.

Bitcoin (BTC) ako najväčšia kryptomena súčasnosti stráca pri cene 20 500 dolárov na svoje ATH na úrovni 69 044 USD vyše 70%. Historické maximum dosiahol  10. novembra 2021.

O čosi lepšie ako Bitcoin je na tom Binance Coin (BNB), ktorý pri cene 213 dolárov stráca na svoje maximum 686 dolárov aktuálne 69% – ATH dosiahol 10. mája 2022, čiže ešte predtým, ako Bitcoin to svoje.

V zozname TOP100 s výnimkou stablecoinov, ktoré by si mali držať cenovú fixáciu, sú na tom lepšie než BTC ešte kryptomeny LEO (-38,5%), XCN (-53%) či KSC (-61%). Väčšina najväčších kryptomien je však zväčša v ešte v omnoho výraznejších stratách než BTC.

Ethereum (ETH) je od ATH na úrovni 4878 dolárov pri súčasnej cene 1080 USD už 78%, Cardano (ADA) stráca na ATH 84%, XRP 90,5%, Solana (SOL) 88%, Polkadot 87%, Dogecoin 92%, TRX 73%, Shiba Inu 91%, Avalanche 89%, Litecoin 89%, Chainlink 87% či CRO 88%.

Cointelegraph dopĺňa, že priemerný pokles od ATH medzi 10 najväčšími kryptomenami je 79% a medzi 20 najväčšími kryptomenami 81%.

Zaujímavosťou je, že najviac sa darí kryptomenám, ktoré sú spojené s burzami, ako sú Binance Coin (burzy Binance), Leo (Bitfinex), KSC (Kucoin) či FLEX (Coinflex), ktoré sú od ATH v priemere „len“ 68,3%.

Stabilné (zväčša) sú stablecoiny, ktoré by mali byť schopné držať si svoj pegging k americkému doláru respektíve inému aktívu, ku ktorému sú viazané. Cointelegraph však upozornil, že neplatí to vždy ani o nich. Napríklad TUSD zaznamenal v roku 2018 odchýlku od svojej fixnej pozície k doláru až 38% a najväčšie turbulencie na trhu s kryptomenami spôsobil kolaps algoritmického stablecoinu UST, ktorý viedol ku krachu kryptomeny LUNA a tiež k veľkému prepadu celkovej trhovej kapitalizácie kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.