Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin môže ísť vďaka ošiaľu aj na $200 000, predpokladá Bobby Lee

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Zakladateľ kryptoburzy BTCC a zároveň jeden z prvých veľkých bitcoinových investorov Bobby Lee je presvedčený, že bitcoinový bullrun sa neskončil a najznámejšia kryptomena má nekročené k vytvoreniu nových historických cenových maxím. Tie podľa neho môžu ľahko dokráčať až k cene 200 000 dolárov za jeden Bitcoin.

Bobby Lee hovoril o Bitcoine o štvrtkovom rozhovore pre Bloomberg, v ktorom dal bokom všetky domnienky, že BTC je v problémoch. Ani posledné oslabenie o 5% po najnovšom čínskom FUD nevnímal vôbec tragicky. Následne skonštatoval, že BTC nielen veľmi pravdepodobne dorovná svoje súčasné ATH ($64 000), ale veľmi pravdepodobne ho aj výrazne prekoná.

,,Myslím si, že ľahko sa môže dostať nad 100 000 a následne v závislosti od toho, aká bude celá rally “ostrá”, sa pravdepodobne dotkne 200 000 USD, alebo aj prekoná túto hranicu,” uviedol.

,,Prekonať 200 000 dolárov bude samozrejme veľký míľnik, takže bude okolo Bitcoinu veľa mediálneho záujmu a to povedie k tomu, čomu sa hovorí FOMO – strach z premeškanej príležitosti. Spravidla sa to stáva každých niekoľko rokov a myslím si, že FOMO rally u Bitcoinu už nejaký čas visí vo vzduchu.”

Chlieb sa môže lámať v októbri

September býva pre akciové trhy ale aj Bitcoin zväčša nepriaznivý. Október však počas predošlých bitconových bullrunov dopadol vždy mimoriadne pozitívne. Aj tentokrát je možné, že v októbri sa objavia správy, ktoré môžu Bitcoin výrazne ovplyvniť.

V USA sa bude opäť intenzívne riešiť téma Infrastructure Bill, zákona, ktorý obsahuje pre kryptomeny niekoľko problémových bodov. Negatívne správy v súvislosti s touto legislatívnou by mohli ovplyvniť aj náladu v spojení s Bitocinom a ďalšími kryptomenami.

Do kategórie možných negatívnych vplyvov je nepochybne nutné zaradiť aj situáciu na akciových trhoch. Ak sa bude dariť akciám (hlavne ak ich podrží FED, ECB a ďalšie centrále banky), Bitcoin má otvorené dvere smerom nahor. Opačná situácia mu môže naopak vážne uškodiť.

V októbri by sme sa taktiež mohli dočkať schválenia pravého Bitcoin ETF americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC). To by mohlo byť spúšťačom novej euforickej vlny na trhu s kryptomenami nakoľko SEC doposiaľ všetky žiadosti o Bitcoin ETF zamietla.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.