Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zuckerberg dáva v novej dekáde nádej digitálnej samoregulácii

Článok

Mark Zuckerberg
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg si myslí, že digitálny svet potrebuje regulácie, no okrem možnosti regulácie zo strany vlád hovorí aj o možných prínosoch samoregulácie priamo zo strany zainteresovaných komunít.  

,,Jednou z otázok je, ako by sme mohli v práve začínajúcom desaťročí riešiť riadenie veľkých novovznikajúcich digitálnych komunít, ktoré umožnil internet,” uviedol vo svojom dlhom príspevku na Facebooku, v ktorom vybral niekoľko významných tém začínajúcej dekády. Patrí medzi ne aj oblasť digitálneho riadenia, ktorá súvisí aj s kryptomenami.

Zuckerberg zdôraznil, že len zriedkakedy existuje na nejaký problém “jednoznačne správna odpoveď”. Z toho dôvodu si nemyslí, že by súkromné spoločnosti mali mať monopol na všetky rozhodnutia týkajúce sa základných demokratických hodnôt.

Problematické v súvislosti s kryptomenami sú napríklad zákony týkajúce sa politiky Know Your Customer (KYC), teda vyžadovanie dokladov totožnosti pri nákupe, predaji resp. obchodovaní kryptomien.

Na jednej strane poskytovanie osobných údajov tretím stranám môže byť prospešné pri boji proti nelegálnej aktivite, akou sú obchodovanie s drogami či financovanie terorizmu. Na druhej strane však zároveň vzniká riziko, že osobne údaje zákazníka sa dostanú do nesprávnych rúk – napríklad v prípade hackerského útoku.

Zuckerberg sa domnieva, že mnoho oblastí by mohlo fungovať za pomoci samoregulácie zapojených strán bez nutnosti zapájať do tejto veci štát. Potenciál samoregulácie vidí napríklad v oblasti súkromia alebo volieb. Samoregulačné riešenia sú vraj aj predmetom štúdie samotného Facebooku, ktorý pracuje na projekte, ktorý sa týka práve tejto oblasti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.