Brad Garlinghouse, generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, uviedol, že súdny spor medzi Ripple Labs a SEC, ktorý sa týka toho, či sú tokeny XRP cenné papiere alebo nie, sa blíži ku koncu, no môže trvať ešte mesiace, kým spoznajú definitívny verdikt.
Cena kryptomeny XRP v priebehu posledného mesiaca výrazne posilnila (+38%) a to predovšetkým vďaka špekuláciám, podľa ktorých by sa mohol spor so SEC ukončiť a Ripple by v rámci neho uspelo – inak povedané presvedčilo by súd, že XRP tokeny nie sú cenné papiere.
TIP: Chcete vedieť ako na staking na burze Binance alebo ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ? Pripravili sme pre vás návody a registračný link s 20% zľavou na obchodné poplatky. |
Ripple CEO Brad Garlinghouse expects an “answer” in the SEC's suit against his crypto payments company by the first half of next year https://t.co/fiJBiSKhLC
— Bloomberg Crypto (@crypto) October 11, 2022
CEO Ripple Labs Brad Garlinghouse však v utorok 11. Októbra počas konferencie DC Fintech Week priznal, že verdikt súdu s veľkou pravdepodobnosťou tento rok známy nebude a odhaduje ho k záveru prvej polovica roka 2023. Zároveň pripomenul, že verdikt súdu bude mať významný dopad na celý širší kryptopriemysel v USA. ,,Federálni sudcovia pracujú vlastným tempom. Optimisticky hovoríme o 3-4 mesiacoch, pesimisticky to môže byť dlhšie,” skonštatoval.
Podľa portálu Cointeelgraph mal Garlinghouse taktiež naznačil, že Ripple je pripravená rokovať so SEC aj o akejsi forme dohody za predpokladu, že by SEC uznala, že XRP nebude klasifikovaný ako cenný papier. Detaily o možnej dohode však špecifikované neboli.
Medzitým to vrie medzi zakladateľom Cardano (ADA) Charlesom Hoskinsonom a tzv. XRP Army, ako je pomenovaná horlivá početná skupina podporovateľov kryptomeny XRP. Hoskinson túto komunitu nahneval tvrdením, že SEC nejde proti XRP kvôli korupcii alebo konšpiráciám (čo je jedná z teórii o tajnej dohode SEC a predstaviteľov Ethereum), ale z dôvodu nedostatočnej transparentnosti a jasnosti.
XRP Army následne začala Hoskinsona podľa jeho vlastných slov “trollovať”, čo viedlo k tomu, že väčšinu jej podporovateľov na Twitteri zablokoval. Zakladateľ Cardano následne dodal, že ide o “skvelý spôsob” ako urobiť z podporovateľa (Hoskinson sa viackrát Ripple v súvislosti so sporom so SEC zastal) niekoho, komu je už ďalší osud Ripple a XRP ľahostajný.
V prípade Hoskinsona však XRP nie je jedinou kryptomenou, u ktorej si znepriatelil jej komunitu. Podobné je to aj v prípade Ethereum, teda kryptomeny, ktorú sám spoluzakladal či v prípade samotného Bitcoinu.
Zdroj: cointelegraph.com