Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zhao chce, aby DeFi projekty prešli na Binance Smart Chain

Článok

Binance Smart Chain
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao chce motivovať vývojárov DeFi projektov postavených na Ethereum, aby prešli na blockchain tejto burzy s názvom Binance Smart Chain.

Changpeng Zhao známy tiež ako CZ vysvetlil, že tento krok by znížil zaťaženie blockchainu Ethereum, čo by zároveň znížilo poplatky za gas v ETH sieti.

Binance Smart Chain podľa neho nie je konkurentom Ethereum a ani jeho náhradou. Zdôraznil, že s Ethereum je komplatibilný a poskytuje tvorcom smart kontraktov viac možnosti: ,,Cieľom Binance Smart Chainu nikdy neoblo nahradiť Ethereum, ide len o tom, že tieto blockchainy spolu vedia spolupracovať. Inteligentné projekty poskytujú svojim používateľom viac možnosti. Možnosti lacnejších poplatkov.”

Zhao doplnil, že objemy transakcií na Binance Smart Chaine pred pár dňami dosiahli 10% objemov transakcií Ethereum. Binance Smart Chain bol spustený 1. septembra a Zhao pred pár dňami oznámil, že spúšťa investičný fond v hodnote 100 miliónov dolárov, ktorý sa bude orientovať na budovanie projektov na ňom postavených.

CZ férovo uviedol, že DeFi je rizikovou oblasťou a že mnoho DeFi projektov môže zlyhať. ,,Niektoré môžu ponúknuť krátkodobé zisky, ale prichádzajú s veľkými rizikami. Neinvestujte edo nich viac než to, o čo môžete prísť,” upozornil najmä retailových investorov.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne