Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zbankrotovaný Celsius má ešte väčšie dlhy, než tvrdil – token CEL padol o 31%!

Článok

pád
Pixabay.com

Kryptomenová lending platforma Celsius, ktorá v júni pozastavila možnosť výberu kryptomien a neskôr 14. júla vyhlásila bankrot podľa kapitoly 11, má podľa najnovších správ väčšie dlhy, než prezentovala počas oznámenia insolventnosti.

Podľa najnovších čísiel zverejnených v nedeľu predstavuje skutočný dlh Celsius až 2,85 miliardy dolárov, čo je výrazne viac, než priznala v čase bankrotu, kedy referovala o dlhoch vo výške 1,2 miliardy dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z nového reportu vyplýva, že Celsius má čisté záväzky vo výške 6,673 miliárd dolárovvlastní aktíva v sume 3,828 miliardy dolárov. Pri vyhlásení konkurzu pritom vykázala aktíva vo výške 4,3 miliardy dolárov oproti pasívam v hodnote 5,5 miliárd USD, čo predstavovalo deficit “len1,2 miliardy dolárov. Inak povedané Celsius tvrdil, že mal viac a dlžil menej, kým aktuálne to vyzerá tak, že dlží ešte viac a vlastní menej.

Správa tiež informovala, že z 100 669 BTC110 wBTC, ktoré Celsius zverili veritelia v očakávaní, že sa im zúročia, zostalo spoločnosti iba 12 821 BTC 22 714 wBTC, čo znamená, že o dokopy 62 853 BTC a wBTC prišla. Väčšinu súčasných strát Celsius – až 64% – tvoria dlhy v podobe wrappovaných bitocinov (wBTC).

Poznámka: wBTC (Wrapped BTC) je tokenizovaný BTC na Ethereum blockchaine. Jeho hodnota je rovná BTC, no wBTC je možné používať na Ethereum v rámci DeFi protokolov a práve na tento účel ich Celsius používal, čo sa mu však stalo v čase po kolapse kryptomeny LUNA a stablecoinu USDT osudným.

Simon Dixon, ktorý sa špecializuje na tému bankrotu Celsius, tvrdil už nejaký čas dozadu, že skutočný dlh tejto platformy je blízko 3 miliárd a aktuálne čísla mu dávajú za pravdu. Popri tom vyhlasoval, že ak by sa veritelia Celisus dozvedeli skutočnú pravdu, boli by poriadne nahnevaní, pričom Celsius viackrát obvinil, že si čísla vymýšľa.

Hodnota natívneho tokenu Celsius (CEL) klesla v reakcii na nové správy za posledných 24 hodín o 31%. Kurióznejšie ale je, že za posledných 7 dní je stále v pluse 45% a za posledných 30 dní až 227%. Tieto rasy sú spôsobené špekuláciami na trhu zo strany investorov, ktorí veria, že Celsius si svoje problémy napokon vyrieši a na hodnote CEL sa to zohľadní výrazným rastom. Investovanie do tokenu CEL, ktorý je spojený s touto problémovou platformou, však možno zaradiť do kategórie adrenalínových športov.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.