Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zaujímavé prieskumy o Bitcoine: Inštitúcie plánujú pokračovať s investíciami

Článok

prieskum bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Takmer tretina britských retailových investorov priznala, že im ušla v podobe Bitcoinu veľmi zaujímavá investičná príležitosť. Medzitým inštitucionálni investori naznačujú, že budú v kúpe kryptomien pokračovať. V tomto článku sme vám zhrnuli dva najnovšie prieskumy o digitálnych aktívach.

Britská štúdia medzi retailom

Podľa nedávneho prieskumu, ktorý vypracoval Parliament Street think tank (nezamieňať si s britským legislatívnym orgánom) v rámci štúdie s názvom “The Great Cryptocurrency Report” priznala až tretina britských respondentov, že ľutujú skutočnosti, že neinvestovali do Bitcoinu skoršie.

Prieskum bol realizovaný na vzorke 2000 britských spotrebiteľov v poslednom februárovom týždni 2021 a okrem iného zistil, že:

 • Viac než tretina respondentov očakáva, že Bitcoin porastie tento rok na cenu vyše 70 000 USD
 • 18% si myslí, že Bitcoin posilní do konca roka 2021 na cenu 140 000 USD
 • 29% priznalo, že by investíciu do Bitcoinu neplánovali, keby nepredviedol svoj súčasný prudký rast ceny
 • Približne 25% označilo za faktor, ktorý ovplyvnil ich rastúcu dôveru v kryptomeny, investíciu do BTC spoločnosťou Elona Muska Tesla
 • 37% respondentov vníma súčasné tradičné investičné aktíva ako sú akcie za veľmi rizikové
 • 52% tvrdí, že stále je pravdepodobnejšie, že budú investovať do tradičných aktív ako sú akcie alebo zlato, než do Bitcoinu
 • 55% neplánuje investovať tento rok do kryptomien
 • 25% priznalo, že ak by v úvode roka 2020 investovali všetky svoje aktíva do Bitcoinu, dnes by boli milionári (1 milión britských libier, resp. 1,4 milióna USD)

Prieskum medzi inštitucionálnymi investormi

V podobnom čase ako britský prieskum boli zverejnené aj výsledky štúdie, ktorú realizovala spoločnosť Nickel Figital Asset Management v priebehu januára 2021 na vzorke 50 správcov majetku a 50 inštitucionálnych investorov pochádzajúcich z Nemecka, Švajčiarska, USA a Veľkej Británie, pričom kolektívna hodnota ich spravovaného majetku presahovala vyše 110 miliárd dolárov.

Výsledkom prieskumu je:

 • Väčšina opýtaných investorov predpokladá, že Bitcoin a ďalšie kryptomeny budú v nasledujúcich rokoch rásť na hodnote
 • 21% opýtaných uviedlo, že Bitcoin v roku 2021 bude naďalej dramatický rásť na hodnote
 • 56% očakáva, že rast ceny v roku 2021 bude pokračovať už len v miernejšom tempe
 • 40% respondentov považuje Bitcoin za hedge voči inflácii a znehodnoteniu mien
 • 85% z investorov, ktorí už do Bitcoinu alebo iných kryptomien investovali, plánujú pokračovať v investíciách aj v ďalších dvoch rokoch

Zakladateľ firmy Nickel Digital Anatoly Crachilov k výsledku prieskumu poznamenal, že badateľne rastie optimizmus pokiaľ ide o zlepšovanie sa infraštruktúry v tomto sektore, čo vedie k tomu, že do trhu vstupuje viac bežných investorov.

Crachilov taktiež zdôraznil, že inštitucionálni investori si musia byť dobre vedomí toho, že ide o aktíva, ktoré sú náchylne na volatilitu, pretože sú stále v rannej krivke prijatia. ,,Iba profesionálni investori s dlhodobým výhľadom na základnú technológiu by mali realizovať expozíciu voči tejto triede aktív. Vyžaduje sa, aby mali rizikovú úroveň tolerancie nastavenú naozaj vysoko.”

Spoločnosť Nickel Digital na záver doplnila, že ideálnym riešením pre firmy je alokovať do Bitcoinu len približne 1% investičného portfólia. Vzhľadom na finančné zdravie firmy by nemal ani negatívny cenový vývoj BTC ohroziť firmu ako takú, no zároveň sa tým vytvára potenciál pre vznik veľmi atraktívnej návratnosti takejto investície.

Zdroje: decrypt.co, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.