Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Záujem o staking Ethereum 2.0 na centralizovaných platformách je veľký

Článok

ethereum20
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Len štyri dni od momentu, ako americká burza Kraken umožnila staking Ethereum 2.0 skrz svoju platformu, informovala, že investori na nej uzamkli už viac ako 100 000 ETH v hodnote v onom čase takmer 60 miliónov dolárov.

Míľnik 100 000 ETH uzamknutých na Krakene bol prekonaný 8. decembra a v tom čase predstavoval zhruba 8% všetkých doposiaľ uzamknutých Etherov v rámci Proof-of-stake blockchainu Ethereum 2.0. Kraken sa popri tom pochválil, že bol jednou z vôbec prvých búrz na svete, ktoré umožnili v roku 2015 nákup kryptomeny Ethereum.

Burza Kraken nie je zďaleka jedinou centralizovanou platformou, ktorá umožňuje staking Etherov bez toho, aby ste sa museli zapojiť do stakingu skrz depozitnú zmluvu priamo na Ethereum 2.0 blockchaine. Svoje vlastné formy takéhoto uzamknutia Etherov, kde nie je vyžadovaný limit vlastniť aspoň 32 ETH, podporujú aj burzy Binance, Huobi či Bitcoin Suisse. OKEx avizoval, že svoju vlastnú službu predstaví koncom mesiaca december a americká zmenáreň Coinbase príde s niečím obdobným začiatkom roku 2021.

V prípade takéhoto druhu stakingu však treba pozorní, že investor zveruje svoje Ethery do rúk tretích strán a teda nemá pod kontrolou privátne kľúče. Jednoducho riskuje, že ak nastane problem na strane burzy (napr. hack, regulačné problémy atď.), môže o svoje kryptomeny prísť.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne