Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o kryptofondy výrazne ožíva – zaznamenali ďalší plusový týždeň

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenové fondy podľa pravidelného reportu spoločnosti Coinshares zažili ďalší plusový týždeň v rade. Okrem toho CoinShares opravila report spred týždňa, ktorý bol napokon z pohľadu prílivu kapitálu jeden z najväčších v posledných mesiacoch.

V uplynulom pracovnom týždni prišlo do kryptofondov Grayscale, CoinShares (XBT a Physical), 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investments dokopy 29,6 miliónov dolárov, pričom najväčší záujem bol o fondy spojené s bitcoinom (+19 miliónov) a Ethereum (+8,1 mil. USD). Vyše jedného milióna dolárov naprúdilo aj do fondov Solana a Cardano, kým v zápornej hodnote skončil len kôš rôznych digitálnych aktív (mínus 2,3 mil. USD).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ešte zaujímavejšie však je, že v týždni predtým (11.-15. júl) Coinshares zverejnila nesprávne čísla a namiesto predtým reportovaného prílivu kapitálu v hodnote 12 miliónov dolárov napokon naprúdilo do kryptofondov až 354 miliónov USD, čo bol najväčší príliv kapitálu za jeden týždeň od novembra 2021.

V onom týždni prišlo najviac kapitálu do bitcoinu – až 206 miliónov USD (najviac od mája 2022), no za zmienku stojí aj 120 miliónov smerujúcich do Ethereum fondov, čo bol najväčší týždenný záujem o ETH od júna 2021.

V prípade Ethereum tiež stojí za zmienku, že tieto prílivy ukončili sériu 11 týždňov v rade, kedy z Ethereum fondov odchádzalo viac kapitálu než doňho prichádzalo. Naznačuje to, že dátum blížiaceho sa prechodu Ethereum na Proof of Stake konsenzus prostredníctvom merge, ktoré je naplánované na september, pozitívne ovplyvňuje sentiment investorov v spojení s touto kryptomenou.

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.