Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Záujem o Ethereum pred merge u kryptofondov nečakane klesol

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Tradične v pondelok zverejňuje spoločnosť Coinshares report o tom, ako sa v minulom pracovnom týždni darilo najväčším kryptomenovým fondom. Tie po jednotýždňovej prestávke opäť skončili v záporných číslach a tentokrát výraznejších.

CoinShares informovala, že jej dva fondy CoinShares XBT, Coinshares Physical a tiež fondy Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQCI Investments v konečnom zúčtovaní skončili v týždni začínajúcom 5. septembrom 2022 v mínuse 62,7 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najväčšie odlivy kapitálu súviseli tentokrát s Ethereum (ETH), z ktorého fondov vybrali akreditovaní a inštitucionálni investori čiastku 61,6 miliónov dolárov. Zaujímavé je to obzvlášť z dôvodu, že sa tak rozhodli krátko pred avizovaným prechodom Ethereum na  Proof of Stake konsenzus, čo je podľa mnohých analytikov pre Ethereum pozitívny fundament. Bank of America dokonca poznamenala, že Ethereum na PoS konsenze sa stane atraktívnejšie pre inštitucionálne investície. Možným dôvodom týchto výberov sú obavy, že merge (prechod) Ethereum na PoS nedopadne dobre, respektíve stávka na to, že predošlý rast ceny ETH bol len špekuláciou na túto udalosť a nebude dlhodobo udržateľný.

Odlivy sa však týkali opäť aj bitcoinových fondov, z ktorých vybrali investori v konečnej bilancii 13 miliónov dolárov, čím BTC natiahol v tejto investičnej kategórii sériu negatívnych týždňov už na 5.

Negatívny sentiment investorov do fondov podčiarkuje aj skutočnosť, že jediný fond, ktorý zaznamenal výraznejšiu kladnú bilanciu v podobe 10,6 miliónov USD je Short Bitcoin, ktorý je vlastne stávkou na pokles ceny BTC.

Špecifikom v prípade kryptomenových fondov sú v súčasnosti ich nízke objemy obchodovania. CoinShares uviedol, že v minulom týždni boli len na úrovni zhruba 46% celoročného priemeru v podobe 1 miliardy USD a tiež zmienil, že hoci fondy skončili v štyroch z posledných 5 týždňov v  zápornej bilancii, v konečnom dôsledku za tento čas z nich odišlo len 99 miliónov USD, čo je vzhľadom na celkové AUM (spravovanú hodnotu týmito fondmi) v poodobe 29,9 miliárd dolárov pomerne nízke číslo.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.