Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zástupcovia Grayscale mali stretnutie so SEC – témou bolo schválenie Bitcoin ETF

Článok

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Zástupcovia najväčšieho držiteľa bitcoinov spoločnosti Grayscale Investments, ktorá stojí za najväčším bitcoinovým fondom Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), mali minulý týždeň privátne stretnutie so zástupcami Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Témou stretnutia bola ich žiadosť o schválenie spotového Bitcoin ETF.

Grayscale Investments mala počas stretnutia ukázať zástupcom SEC 24-stranovú prezentáciu, v ktorej vysvetľuje dôvody, prečo chce konvertovať GBTC na spotové ETF a prečo by v tom nemala SEC, ktorá doposiaľ neschválila žiadne spotové bitcoinové ETF, stáť v ceste.

Spoločnosť, ktorú vedie Michael Sonnenshein mala SEC vysvetliť, že schválenie spotového ETF pomôže zlepšiť ochranu ich klientov, ktorí investovali do GBTC a odomkne hodnotu viac ako 8 miliárd dolárov.

Grayscale počas stretnutia rovnako tak argumentovala, že nevidí žiadny dôvod, prečo by SEC nemala udeliť povolenie na spotové ETF, ak udelila už medzičasom povolenie pre päť Bitcoin futures ETF, pričom dve z nich aj podľa zákona o cenných papieroch z roku 1933.

Spotový bitcoinový ETF by bol významným míľnikom v prijímaní digitálnych aktív, pretože bežným investorom by ponúkol investíciu do kryptomien „v ich známom obale“. Grayscale v súčasnosti pre potreby GBTC vlastní zhruba 3,4% všetkych vyťažených BTC (vyše 550 000 BTC), ktoré sú prerozdelené skrz akcie GBTC medzi zhruba 850 000 amerických účtov. Investormi do GBTC však nie sú len retailoví investori, ale aj veľké inštitúcie, kde patrí okrem iného aj Ark Investment Cathie Woodovej či banka Morgan Stanley.

Graysale v úmysle presvedčiť SEC o správnosti rozhodnúť v prospech jej žiadosti priložila aj viac než 3000 listov zo strany jej podporovateľov (zákazníkov), ktorí žiadajú SEC o schválenie konverzie GBTC na spotové ETF a taktiež informovala SEC, že firmy CoinbaseBNY Mellon sú pripravené pomôcť Grayscale s konverziou GBTC na ETF, ktoré by sa následne obchodovalo na NYSE Arca. Zároveň však naznačila, že ak SEC žiadosť odmietne – pričom najneskôr sa musí rozhodnúť do 6. júla 2022, je odhodlaná túto komisiu žalovať.

Zdroj:  cnbc.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.