Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zástupca guvernéra čínskej CB označil Bitcoin ako investičný nástroj

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kuriózne v čase, kedy čínska ťažba BTC a jej dočasný výpadok v provincii Sin-ťiang (Xinjiang) spôsobili paniku na trhu, prichádzajú z Číny neobvykle pozitívne vyjadrenia na adresu Bitcoinu z úst popredného štátneho predstaviteľa.

Čínsky novinár Colin Wu, ktorý je jedným z najčastejšie citovaných krypto-žurnalistov pokiaľ ide o správy z najľudnatejšej krajiny sveta, západným médiám sprostredkoval čerstvé vyjadrenia len nedávno vymenovaného zástupcu guvernéra Čínskej ľudovej banky (PBoC) Li Boa na adresu kryptomien.

Li Bo mal hovoriť o kryptomenách počas ekonomického fóra Boao v južnej Číne, kde skonštatoval, že pre centrálnu banku predstavujú kryptomeny určité regulačné riziká, čo viedlo napríklad k zákazu ICO, teda počiatočných ponúk mincí na čínskych burzách. Zároveň však naznačil, že centrálna banka Číny podľa všetkého začína vnímať kryptomeny ako investičnú príležitosť.

,,Veríme, že Bitcoin a stablecoiny sú šifrované aktíva. Šifrované aktíva sú možnosťou pre investovanie, avšak nie samotnou menou. Je to alternatívna investícia, nie samotná mena. Preto sa domnievame, že kryptomeny by v budúcnosti mali hrať dôležitú úlohu, či už ako investičný nástroj, alebo ako alternatívna investícia.”

Pokiaľ ide o regulácie, Li Bo si myslí, že väčšiu mieru kontroly si vyžadujú stablecoiny vydané súkromnými firmami než samotný Bitcoin. ,,Ak majú mať stablecoiny nádej, že sa stanú široko používaným platobným nástrojom, musia podliehať prísnemu dohľadu, rovnako ako je prísny dohľad nad bankami alebo kvázi bankovými službami.”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne