Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zaplaťte nájom Bitcoinom! AirBnb vzniká vážna konkurencia

Článok

Platba za nájom Bitcoinom
Platba za nájom Bitcoinom

Za krátkodobý prenájom bytu či domu sa bude dať platiť aj Bitcoin -om či Ethereom. Postarať by sa mala o to spoločnosť BeeNets.

Platby kryptomenami ako sú Bitcoin či Ethereum akceptuje čoraz viac bežných spoločnosti. Najnovšie sa na tento zoznam chce pridať startup BeeNest, za ktorým stojí Jonathan Chou, človek s bohatými skúsenosťami z Uberu, Facebooku a Google.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomenám sa začína dariť v bežnom živote

Kryptomeny si postupne hľadajú svoje využitie v bežnom živote. Veď takmer každý deň sa dozvedáme o nových spoločnostiach či obchodoch, ktoré si nechávajú zaplatiť za svoje služby kryptomenami. Vedúce postavenie zatiaľ patrí najmä Bitcoinu, Ethereum a Ripple. Ethereum je používané najmä pre svoju blockchainovú technológiu a Ripple hľadá svoje pôsobisko vo väčších inštitúciách. Bitcoinom sa dá napríklad v kanadskom fastfoode KFC a obyvatelia Arizony v USA spísali petíciu, aby mohli miestne dane platiť tiež touto kryptomenou. V Kanade sa zas za Bitcoin nedávno predal dom s pozemkom, ktorého hodnota bola vyčíslená na 2 milióny dolárov. Určite ste počuli aj o tom, že prvú nehnuteľnosť platbou Bitcoinami predali aj v Prahe.

Nájom zaplatíte aj Bitcoinom

Jonathan Chou, zakladateľ spoločnosti BeeNets, chce teraz vytvoriť spoločnosť, ktorá bude konkurovať AirBnb, svetovej jednotke špecializujúcej sa na lacný krátkodobý prenájom izieb, bytov či domov. Vďaka BeeNestu si budete môcť prenajať byt či dom rovnako ako na AirBnb, no za nájom zaplatíte kryptomenou, ktorú vlastníte.

,,Blockchain je celý o decentralizácii, dáva moc naspäť ľudom a odstraňuje prostredníka,” vysvetľuje Chou.

,,Toto je dobré PR pre Bitcoin. Nezáleží na tom, ako veľmi sa ho snažia preklínať, on sa stále vracia naspäť. Seriózne, ak začneme platiť naše nájmy Ethereom alebo inou kryptomenou, bude to väčší mainstream než akákoľvek iná technológia a myslím, že ľudia sú z toho vystrašení,” povedal na novinku o BeeNets špecialista na trh Jack Mir z Vancouveru.

Ak sa Vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.