Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zákon regulujúci kryptomeny v Paraguaji je blízko k finálnemu podpisu

Článok

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguaj patrí na zoznam krajín latinskej Ameriky, ktoré intenzívne analyzujú príležitosti spojené s kryptomenami. Dôkazom je aj významný pokrok, ktorý sa týka pripravovanej legislatívy súvisiacej s reguláciou kryptotrhu v tejto zemi.

Návrh zákona o kryptomenách, ktorý minulý rok v júli predstavil v Paraguaji senátor Fernando Silva Facetti sa podľa informácii portálu Cointelegraph dostal v máji do Kongresu a je blízko tomu, aby bol doručený na finálny podpis prezidentovi Mariovi Abdovi Benítezovi.

Zákon sa snaží regulovať ťažbu kryptomien, ich komercializáciu, sprostredkovanie, kryptomenové burzy, prevody, úschovu a správu kryptoaktív a tiež nástroje, ktoré majú pomôcť k ich kontrole z pohľadu štátu. Tiež z neho vyplýva, že tieto povinnosti podľa všetkého prejdú na paraguajské Ministerstvo priemyslu a obchodu (MIC).

Najpodstatnejšie detaily pripravovanej legislatívy

Podľa správ agentúry ABC, na ktorú sa Cointelegraph odvoláva, by malo byť s firmami, ktoré podnikajú s kryptomenami, zachádzané z pohľadu daňových účelov rovnako ako so spoločnosťami, ktoré obchodujú s cennými papiermi. To znamená, že budú oslobodené pre dane z pridanej hodnoty (DPH), ale budú zahrnuté do režimu dane z príjmu.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1548299638276382727

Návrh tiež rieši spoluprácu ťažiarov kryptomien na čele s BTC s miestnymi dodávateľmi energie. Budúci ťažiari BTC budú podľa návrhu musieť hlásiť svoj harmonogram spotreby Národnému úradu pre elektrinu (ANDE) a v prípade, že budú míňať viac energie, než bolo plánované, ANDE im môže dodávky energii prerušiť.

Otázne je, či sa ťažiari BTC dočkajú v Paraguaji výhod. Špekuluje sa totiž o možnosti, by pre nich mohli byť ceny energii dotované. Medzi politikmi však existujú aj odporcovia tohto riešenia. Napríklad senátor Enrique Bachetta má pochybnosti o tom, že ťažba bitcoinu prispeje k vytvoreniu nových pracovných miest a podobne to vidí aj Esperanza Martinezová, ktorá tvrdí, že spotreba energie ťažiarmi BTC zďaleka prevyšuje počet pracovných miest, ktoré vytvoria.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.