Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zákon o regulácii kryptomien v USA nebude skôr než v septembri

Článok

tether stablecoin
Zdroj: Unsplash.com

Zákon týkajúci sa regulácie stablecoinov v USA sa zrejme neobjaví skôr než v septembri. Zákonodarcovia v Snemovni reprezentantov Spojených štátov amerických totiž mali presunúť harmonogram pojednávania o tejto téme.

Podľa pondelkovej správy Wall Street Journal sa členovia Snemovne USA rozhodnú odložiť hlasovanie o návrhu zákona o stablecoinoch na september, pretože nebudú schopní včas dokončiť návrh na blížiace sa zasadnutie výboru. Medzi nevyriešené otázky v návrhu zákona patria body, ktoré sa týkajú úschovy stablecoinov v peňaženkách ministerstva financií a body, s ktorými mala problém Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na rýchle konanie v schvaľovaní zákona o stablecoinoch pritom viackrát vyzvala Ministerka financií USA Janet Yellenová (naposledy po kolapse algoritmického stablecooinu UST) a výzva k vybudovaniu legislatívy, ktorá by ich regulovala, bola aj súčasťou exekutívneho príkazu amerického prezidenta Joea Bidena.

Reguláciu stablecoinov sa snaží cez vlastný návrh riešiť zástupca New Jersey Josh Gottheimer, ktorý už vo februári predstavil svoj Stablecoin innovation and Protection Act. Ich regulácia je taktiež súčasťou komplexného zákona o regulácii kryptomien z dielne Cynthie lummisovej a Kristen Gillbrandovej, ktorý sa však bude schvaľovať pravdepodobne až v roku 2023. Inak povedané hoci existuje niekoľko návrhov týkajúcich sa stablecoinov v USA, zatiaľ ani jeden nezašiel tak ďaleko, aby bol uvedený do praxe.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.