Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zakladateľ Ethereum Vitalik Buterin: Nižšie transakčné poplatky otvoria novú triedu využitia kryptomien

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Vitalik Buterin očakáva, že riešenia na druhej vrstve (layer2) už čoskoro umožnia realizovať transakcie za minimálne transakčné poplatky, čo prispeje k tomu, aby sa opäť otvorila téma používania kryptomien na priame platby.

Zakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Butierin počas Korea Blockchain Week skonštatoval, že „kryptomeny ako platidlo“ budú mať opäť zmysel, pretože transakčné poplatky klesnú na zlomky centov v dôsledku pokrokov v súvislosti s tzv. layer-2 rollupmi. Buterin konkrétne poukázal na „solídne“ pokroky v tejto oblasti napríklad u projektu Optimism, ktorý je zameraný na vyriešenie problematiky škálovania Ethereum na jeho druhej vrstve.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Dnes sú u rolloupov transakčné poplatky obecne medzi 0,25 USD, niekedy 0,10 USD (za transakciu), a v budúcnosti budú pomocou rollupov niekde medzi 0,05 až 0,02 USD. Budú o toľko nižšie a dostupnejšie, že pôjde o veľký gamechanger (zmenu hry).“

Buterin pri téme transakčných poplatkov upozornil, že od predošlého bullrunu (2016-2018), kedy postupne výrazne stúpli transakčné poplatky u Bitcoinu, sa akoby vytratilo zameranie na primárny cieľ kryptomien, ktorým malo byť poskytnutie „peer-to-peer elektronického hotovostného systému“, ktorý by bol lacnejší než tradičné platobné metódy. Poukázal aj na fakt, že tento cieľ zmieňuje aj samotný bitcoinový whitepaper. ,,Je to vízia, na ktorú bolo tak trochu zabudnuté a myslím si, že jedným z dôvodov, prečo sa na to zabudlo, bolo v podstate to, že táto téma bola „zľavnená“ z trhu.

Tvorca Ethereum tým zrejme naznačoval, že z investičného pohľadu sa na kryptomeny začalo pozerať z odlišného uhľa pohľadu a Bitcoin začal byť vnímaný skôr ako uschovateľ hodnoty, než platobný prostriedok.

Buterin si myslí, že vďaka Lightning Network (u Bitcoinu) a práve rollupom a layer-2 riešeniam na Ethereum sa téma používania kryptomien ako platidla opäť naplno otvorí a upozornil, že najmä v krajinách s nízkymi príjmami alebo v miestach, kde nie je finančný systém dostatočne efektívny, môžu mať významné uplatnenie. ,,Pretože občanom umožnia prístup k životne dôležitej infraštruktúre platieb cez internet, čo je niečo, čo je už prijaté napriek nákladom na medzinárodné prevody,“ dodal.

V kontexte s kryptomenou Ethereum doplnil, že nízke transakcie umožnia rýchlejšie posilniť adopciu nefinančných aplikácii, ako sú DNS, protokoly humanity proof of attendance či služby Web 3.0.

,,Musíte odoslať transakciu, aby ste vytvorili názov DNS, musíte urobiť transakciu, aby ste obnovili váš účet, musíte odoslať transakciu, aby ste potvrdili niektoré z týchto úprav. Pokiaľ každý z týchto krokov bude stáť 11 dolárov, ľudia do toho nepôjdu,“ poukázal na súčasné limity adopcie a na záver dodal, že vyriešenie škálovania umožní odomknúť celú novú triedu užitočných blockchainových aplikácii.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.