Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zakladateľ Celsius vybral z firmy pred bankrotom 10 miliónov dolárov, tvrdí Financial Times

Článok

Celsius wallet
Zdroj: Pixabay.com

Alex Maschinsky, zakladateľ skrachovanej kryptomenovej lending platformy Celsius, mal podľa informácii Financial Times krátko pred kolapsom tejto platformy vybrať vo svoj prospech 10 miliónov dolárov.

Financial Times uvádza, že Mashinsky tak urobil “niekde medzi polovicou až koncom mája” a určite ešte pred 12. júnom, kedy Celsius oznámil svojim zákazníkom, že pozastavuje možnosť výberu zostatkov z tejto platformy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Celsius patril medzi najpopulárnejšie kryptolending platformy s viac ako 1,7 miliónom zákazníkov a spravovanými aktívami v hodnote viac ako 25 miliárd dolárov. V dôsledku zlých krokov a prepadu trhu s kryptomenami sa však spoločnosť dostala do dlhu v hodnote 2,85 miliárd USD v reakcii na čo neskôr vyhlásila bankrot podľa kapitoly 11.

Výber 10 miliónov dolárov z Celsius krátko pred pozastavením výberov vyvolal špekulácie, že Mashinsky vedel, že sa blíži kolaps spoločnosti. Hovorca firmy Celsius však tvrdí, že výberu tejto čiastky predchádzal proces, ktorý bol vopred plánovaný a súvisel so zaplatením daní z príjmu (8 miliónov dolárov), ktoré vyplývali z výnosu, ktoré tieto aktíva predtým vyprodukovali, pričom zvyšné  2 milióny tvorili natívne tokeny platformy s označením CEL.

Otázniky ohľadom tohto zvláštneho výberu by mali byť zodpovedané počas procesu súvisiaceho s bankrotom, v rámci ktorého by mala firma Celsius predložiť na súde informácie o veriteľoch a ich financiách. Podľa portálu Cointelegraph existuje možnosť, že Mashinsky bude nútený týchto 10 miliónov dolárov vrátiť do firmy, pretože počas 90 dní pred podaním návrhu na vyhlásenie konkurzu môžu byť platby spoločnosti zvrátene v prospech veriteľov.

Firma Celsius sa medzitým snaží predať svoje zostatky, ktoré má v stablecoinoch, aby vraj mohla tieto financie použiť na ďalšiu činnosť vrátane čiastočného odškodnenia poškodených klientov. Ministerstvo spravodlivosti USA však podalo námietku proti tomuto postupu a požaduje, aby bolo účtovníctvo firmy podrobené nezávislej analýze, nakoľko pôsobí veľmi netransparentne. V podobnom duchu sa minulý týždenne vyjadrilo aj ministerstvo bankovníctva v štáte Texas a Ministerstvo financií z Vermonu. Všetci sú zhodne proti tomu, aby Celsius predal svoje stablecoiny, pretože existuje riziko, že tento kapitál použije na obnovenie prevádzky v rozpore so zákonmi USA.

Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.