Šéf burzy Binance Changpeng Zhao známy aj ako “CZ“ sa na sociálnej sieti X (Twitter) pokúsil upokojiť komunitu stojacu okolo najväčšej kryptomenovej burzy a ubezpečiť ju, že aktíva užívateľov sú a budú vždy v bezpečí.
CZ na sieti X vo štvrtok 7. septembra odôvodňoval mnohé negatívne správy z posledného obdobia, medzi ktoré patria najmä súdne spory Binance s americkými regulátormi (obvinenia SEC a CFTC, údajne vyšetrovanie ministerstvom spravodlivosti pozn.red.), zrušenie plánovaných produktov burzy, zatvorenie fiat kanálov vo viacerých jurisdikciách, zvýšená fluktuácia zamestnancov či odchod niektorých kľúčových vedúcich predstaviteľov firmy.
,,Hádajte, čo nemáme? Nemáme žiadne problémy s likviditou. Všetky výbery, a aj vklady, sú riadne spracované. Všetky prostriedky zákazníkov sú #SAFU (v bezpečí) a 100% rezervované,” napísal.
Saw some debates in the community. When you do the right thing, and there is FUD, you don't have to do anything. The community defends you.
Let me summarize. There have been a lot of negative news/rumors, bank runs, lawsuits, closing of fiat channels, product wind downs,…
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) September 7, 2023
Odchody kľúčových ľudí
Z Binance od júla do septembra 2023 odišlo viacero vrcholových manažérov vrátane Patricka Hilmanna, ktorý bol šéfom stratégie firmy, Leona Foonga, ktorý viedol ázijsko-pacifickú oblasť, či Stevena Christieho, ktorý bol senior viceprezidentom Binance pre dodržiavanie predpisov.
Okrem tejto trojice opustili Binance aj Gleb Kostartev, Vladimir Smerkis, Hang Ng, Steve Milton či Matthew Price. Ich odchody boli médiami pripisované aj možnosti, že opúšťajú „potápajúcu sa loď”.
Tieto tvrdenia, však Binance odmieta. Pravdou zároveň je, ide stále o najväčšiu burzu s kryptomenami, ktorá naozaj nemala žiadne známe problémy s tým, že by obmedzovala alebo zastavila výbery kryptoaktív a to ani v momentoch najturbulentnejších cenových pohybov. Onchain analýza tiež zatiaľ nenaznačuje, že by Binance mala problém s likviditou.
Dôvodom problémov je FUD, tvrdí CZ
Binance a jej vedenie pripisujú súčasné s burzou negatívne správy najmä trendu snahy očierniť Binance, ktorý započal v USA po krachu burzy FTX. Bankrot tejto významnej burzy zvýšil pozornosť regulátorov a Binance ako najväčšia burza na svete sa stala jej hlavným terčom. Samotná Binance medzičasom priznala, že nie všetky veci pokiaľ ide o regulačné nároky mala nastavené v minulosti správne, ale tvrdí, že neustále s regulátormi komunikuje a veci optimalizuje, tak aby bola s jurisdikciami, kde pôsobí, za dobré.
Dôležitý tip pre čitateľov
Burza Binance pôsobí na obchodovanie kryptomien naďalej ako stabilný silný hráč s vysokou likviditou a množstvom zaujímavých produktov. Burzy bez ohľadu na ich názov však nie sú určené na dlhodobú držbu kryptomien, pretože podobne ako FTX môžu skrachovať, alebo podobne ako v minulosti Mt.Gox môžu byť hacknuté.
Na burzách preto nikdy nemajte kryptomeny, ktoré aktívne neobchodujete a presuňte si ich na privátne peňaženky, kde budú vaše kryptomeny výhradne pod vašou kontrolou. Návod ako na to nájdete v tomto našom článku.
Návod – Ako vybrať kryptomeny z burzy na privátnu peňaženku?
Zdroj: cointelegraph.com, cointelegraph.com, Autor