Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Woo si myslí, že trend Bitcoinu je nezmenný. Znepokojuje ho NVT Ratio

Článok

Bitcoin halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Cena Bitcoinu klesla tri dni v rade pod 10 000 dolárov, no zo strednodobého  pohľadu existujú viaceré náznaky, že Bitcoin je stále v dobrej kondícií a potenciálom jeho ďalšieho rastu súčasná korekcia neotriasla.

Domnieva sa to minimálne známy kryptotrejder Willy Woo, ktorý poukázal na on-chain data z bitcoinovej siete, ktoré sa nezmenili ani po tom ako Bitcoin klesol v priebehu 5 dní na cene o vyše 12%.

Willy Woo sa odvoláva na on-chain indikátory, ktoré poukazujú na aktivitu bitcoinových hodlerov, rast aktívnych adries, aktivitu na sieti či NVT ratio, ktoré porovnáva trhové vrcholy vyhodnotením ceny oproti dennej hodnote transakcii.

Na grafe nižšie môžete vidieť vývoj počtu aktívnych adries v priebehu času. Aktivita je stále vysoká.

Tieto dáta podľa Willyho Wooa naznačujú vzostupný strednodobý trend, hoci si netrúfa povedať, že Bitcoin už našiel svoje lokálne dno (priznal, že v hre je stále vypĺňanie gapu z CME okolo ceny 9700 USD). Myslí si však, že tieto cenové výkyvy nie sú zlou dobou na spätné dokupovanie BTC.

Wooa znepokojuje len indikátor NVT, ktorý sa pohybuje nad úrovňou 81.5. Keď sa NVT držal v minulosti nad hodnotou 70, v prechádzajúcich trhových cykloch znamenal miestnu “cenovú špičku”. Vidieť to môžete aj na dlhodobom grafe Bitcoinu:

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne