Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wells Fargo je ďalším bankovým gigantom, ktorý ponúkne Bitcoin

Článok

mesto
Pixabay.com

“Krvavá streda“, na ktorú zrejme nezabudne žiadny kryptomenový investor, so sebou priniesla aj jednu pozitívnu správu. Na zoznam inštitúcii, ktoré sa rozhodli vnímať Bitcoin ako tradičné investičné aktívum, sa zaradil gigant Wells Fargo, banka, ktorá spravuje kapitál v hodnote vyše 2 biliónov dolárov.

V rozhovore pre Business Insider to potvrdil Darrel Cronk, prezident investičného inštitútu tejto banky. ,,Myslíme si, že sektor kryptomien dosiahol dostatočnú úroveň dozretia, čo umožňuje, aby sa stal životaschopným investičným aktívom,“ poznamenal.

Bitcoin pre solventných klientov

Cronk v rozhovore prezradil, že Wells Fargo začne ponúkať svojim zákazníkom možnosť investície do Bitcoinu už v najbližších mesiacoch. Podobne ako v prípade Morgan Stanley či Goldman Sachs pôjde o solventných klientov, ktorí splnia určite konkrétne podmienky.  V prípade tejto banky by malo ísť o klientov, ktorých ročný prijem presiahne 200 000 USD, alebo čistá hodnota ich majetku jeden milión dolárov (napr. v prípade Morgan Stanley musí ísť o klientov, ktorí majú v banke aktíva v hodnote vyše 2 miliónov dolárov pozn. red.).

Šéf investičného ramena Wells Fargo popri tom ale upozornil, že kryptomeny stále vnímajú skôr ako alternatívnu investíciu, ktoré nemá byť vnímaná ako forma akejsi “strategickej alokácie“. ,,Pre tých investorov, ktorí budú na to kvalifikovaní a budú mať záujem, môžu byť príjemným spestrením ich portfólia.”

Cronk upozornil, že obmedzenia pre klientov, ktorým umožnia investíciu do BTC, sú potrebné, pretože kryptosektor je stále rizikový – či už ide o možné regulácie, bezpečnosť úschovy kryptomien, či vysoká volatilita (čo sa potvrdilo práve v deň, kedy bol rozhovor publikovaný).

,,Nie je to bez rizika. Avšak myslíme si, že pre tých klientov, ktorí prejavia záujem, môže ísť o zaujímavú existujúcu investičnú možnosť,” doplnil.

Zoznam bánk rastie

Wells Fargo sa zaraďuje po bok ďalších amerických bánk ako sú Morgan Stanley, Goldman Sachs, BNY Mellon, Citibank či JP Morgan Chase, ktoré v tomto roku naznačili výrazný krok smerom k adopcii Bitcoinu. Donútené k tomu boli najmä z dôvodu, že ich klienti zvýšili dopyt po tomto aktívu, ktorý ďalej nemohli ignorovať.

Mnohé ďalšie už tento rok?

Spoločnosť NYDIG v úvode mája informovala, že už v tomto roku budú Bitcoin ponúkať klientom stovky amerických väčších aj menších bánk, čím sa stane pre Američanov kúpa Bitcoinu najjednoduchšia v histórii. Podľa Yana Haa z NYDIG takýto krok banky jednoducho musia urobiť, pretože vidia, ako im unikajú peniaze, ktoré mieria z účtov ich klientov do zmenárni typu Coinbase. Viac sa dočítate tu.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne