Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Walmart akceptuje Litecoin, informovala Reuters. Nakoniec je z toho len veľký podvod

Článok

Walmart
Zdroj: Pexels.com

Kryptomena Litecoin (LTC), ktorá je považovaná za akési digitálne striebro vzhľadom na to, že má podobné vlastnosti ako Bitcoin (BTC), sa vraj dočkala veľkého úspechu. Platby Litecoinom totiž mala začať akceptovať obrovská americká obchodná sieť Walmart (WALMART: WMT). Najčerstvejšie správy však naznačujú, že išlo o vydarený podvod.

Nie je to tak dávno, čo sa v súvislosti s Walmartom spomínala jeho možná investícia do Bitcoinu a tiež možnosť, že táto sieť bude akceptovať Bitcoin ako platidlo. Tieto fámy však vyvrátili letné podania na SEC, z ktorých bolo zrejme, že Walmart žiadnu investíciu do Bitcoinu nespravil.

O to prekvapenejšie bolo, keď agentúra Reuters a ďalšie média dnes informovali, že sieť, ktorá zamestnáva v 24 krajinách sveta viac než 2,2 milióna ľudí, siahla po akejsi zjednodušenej verzii Bitcoinu – kryptomene Litecoin. Ide o kryptomenu s veľmi podobnými vlastnosťami ako má Bitcoin, no je o čosi mladšia (vznikla v roku 2011) a jej zakladateľ je na rozdiel od Bitcoinu známy (Charlie Lee). Vďaka tomu je aj centralizovanejšia, keďže Charlie Lee je stále hlavnou tvárou tejto kryptomeny, hoci ako to on sám tvrdí všetkých mincí LTC, ktoré vlastnil, sa zbavil už v roku 2017, aby nebol obviňovaný z manipulácie ceny.

Walmart by mal podľa medializovaných správ začať akceptovať Litecoin ako platidlo už 1. októbra 2021. Súčasná 11. najhodnotnejšia kryptomena na trhu, ktorá roky patrila medzi TOP3 respektíve TOP5 kryptomien, by sa tak dostala do siete, ktorá prevádzkuje 10 500 kamenných predajní.

Zrejme išlo o podvod, média si nedali pozor

Ako sa však ukázalo, celá táto správa bola jeden veľký výmysel, ktorý viedol k prudkému vypumpovaniu ceny LTC a následne aj k veľkému prepadu. V čase písania tohto článku sa LTC obchoduje za 190 dolárov. Ešte pred hodinou však stál 230 dolárov, hoci ráno sa Litecoin predával za niečo vyše 175 USD. Správa ovplyvnila aj Bitcoin, ktorý taktiež najprv vystrelil, aby následne padol ešte nižšie, než pred medializáciu tejto falošnej správy.

Podvodníkom treba priznať, že sa im podarilo oklamať mnoho médií vrátane rešpektovanej agentúry Reuters, ktorá zrejme naletela na falošnú tlačovú správu odoslanú z emailu, ktorý Walmart nepatrí. Súčasťou podvodnej správy boli aj citácie Charlieho Leeho či CEO firmy Walmart Douga McMillona, ktorý mal uviesť, že budú prijímať Litecoin od 1. októbra cez ich ECommerce platformy.

Ak však nenastane v tejto veci žiadny ďalší nečakaný zvrat, pôjde o pomerne veľké fiasko, ktoré z dlhodobého hľadiska azda prospeje aspoň tomu, aby si veľké mediálne domy lepšie overovali v spojitosti s kryptomenami svoje zdroje.

Zdroj: reuters.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.