Sme aj na sociálnych sieťach

Binance Coin

Vznikol Binance Coin (BNB) ako neregistrovaný cenný papier?

Článok

Binance
Zdroj: Unsplash.com

Spravodajské agentúry Reuters a Bloomberg zverejnili v tomto týždni dve správy, ktoré nehrajú v prospech najväčšej krypotmenovej burzy Binance.

Prvá správa sa týka informácii od Toma Schoenberga a jeho kolegov z redakcie Bloomberg, ktorí tvrdia, že Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) prešetruje burzu Binance v súvislosti s tokenom Binance Coin (BNB) vo veci, či ICO – teda počiatočná ponuka mincí tejto kryptomeny – nebolo v rozpore vo zákonmi o cenných papieroch.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kryptomena Binance Coin vznikla v júli 2017 ako ERC-20 token na blockchaine Ethereum a až neskôr prešla na svoj vlastný reťazec Binance Chain. Počas ICO vzniklo 100 miliónov tokenov, ktoré sa predávali po 15 centov za 1 BNB, čo znamená, že ICO vyzbieralo 15 miliónov dolárov. Binance Coin (BNB) je v súčasnou natívnou kryptomenou burzy Binance a z pohľadu trhovej kapitalizácie je piatou najväčšou kryptomenou na trhu s kapitalizáciou približne 45 miliárd dolárov. Jedna minca BNB stoji v čase písania článku 281 dolárov.

Bloomberg uvádza, že SEC podrobne študuje proces vzniku tejto kryptomeny, no nejde o jedinú kryptomenu, ktorej sa venuje – v skutočnosti analyzuje procesy vzniku desiatok rôznych kryptomien cez ICO.

Pokiaľ ide o problematiku cenných papierov, SEC sa aktuálne v tejto veci súdi s firmou Ripple, ktorá podľa nej predávala neregistrované cenné papiere v podobe kryptomeny XRP, čo firma Ripple odmieta. Súdny spor započal v roku 2020 a je len ťažké odhadnúť, či verdikt padne v tomto roku.

Ak by sa ukázalo, že nejaká kryptomena je neregistrovaný cenný papier, de facto to znamená, že vznikla v rozpore so zákonom. Šéf SEC Gary Gensler nedávno naznačil, že s výnimkou Bitcoinu väčšina kryptomien naozaj môže byť neregistrovanými cennými papiermi, čo sa teoreticky môže týkať dokonca aj Ethereum.

Aj z tohto dôvodu kryptokomunita sleduje sport medzi Ripple a SEC veľmi pozorne. Ak by totiž uspela firma Ripple a SEC by teda nedokázala, že XRP vzniklo ako neregistrovaný cenný papier, je málo pravdepodobné, že by sa SEC pustila do podobného boja v súvislosti s ostatnými kryptomenami. Opačný verdikt by naopak mohol byť pre kryptopriemysel veľmi negatívny.

Cez Binance sa vraj prepralo 2,4 miliardy dolárov

Táto správa nie je jedinou negatívnou v súvislosti s burzou Binance za posledných páír hodín. Agentúra Reuters totiž v podobnom čase informovala, že výsledky iného vyšetrovania naznačujú, že medzi rokmi 2017 až 2021 bolo cez Binance „vypratých“ približne 2,4 miliardy dolárov pochádzajúcich z trestnej činnosti.

Vyplývať to má zo súdnych záznamov a z informácii Reuters, ktorá v tejto veci získala od analytických firiem Chainalysis a Crystal Blockchain.

Riaditeľ komunikácie Binance Patrick Hillman uviedol, že týmto dátam neverí a odkázal, že Binance práve pracuje na “najsofistikovanejšom kyberforenznom tíme na planéte, aby zlepšila schopnosť odhaľovať nelegálne kryptoaktivty na svojej platforme.”

Zdroj: decrypt.co, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.